Dlaczego fantastyka ?

Za tymi drzwiami znajdziecie cały świat fantazji...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Dlaczego fantastyka ?

Postautor: Czarna Mamba-san » 05 lipca 2005, 23:46 - wt

Śmiało mogę powiedzieć, że czytam wszystko ... od kryminałów przez książki historyczne kończąc na romansach. Lecz fantastyka- zwłaszcza fantasy- zajmuje w moim serduszku ^^ szczególne miejsce!

Dlaczego tak wielu ludzi czyta -bądż też nie- ksiązki fantasy i s-fi ? Co takiego mają w sobie, że ich świat nas wciąga?!
Ludzi można podzielić na dwa rodzaje; tych, którzy są wytworem świata, w którym żyją, i tych którzy są wytworem samych siebie, którzy choć świata nie zmienili, nie dali się zmienić światu. Oni chodzą po świecie a nie świat po nich.
Stachura "Oto"
Awatar użytkownika
Czarna Mamba-san
Pisarczyk

Postautor: Kalriem » 07 lipca 2005, 23:46 - czw

Dla mnie fantastyka jest ucieczką od szarej, często nudnej egzystencji. Czytając takie książki chociaż na chwilę mogę zapomnieć o troskach i smutkach mojego życia. Jest jakby przedłużeniem mojego dzieciństwa. To chyba tyle ;)
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: merogne » 20 lipca 2005, 23:46 - śr

Fantasy to nie tylko ksiażki, ale styl życia.
Opowieści dla tych, którzy potrafili zachować w sobie dziecko.
mimo że i w lesie ciemno
to i chwila nietutejsza
merogne
Czytacz

Postautor: Aruru » 21 lipca 2005, 23:46 - czw

Ja zaś uwielbiam fanastykę, szczególnie fantasy za mnogość różnorodnych światów. Właściwie co autor, co książka jest on inny, a w dodatku mają ze względów gatunku, wiele wspólnego ze średniowieczem itp. Osobiście uwielbiam wymyślać nowe systemy, światy, pełne swoich praw i właściwości, dlatego każda lektura jest dla mnie cennym źródłem informacji.
Aruru

Fantastyka

Postautor: Klaudia » 09 sierpnia 2005, 23:46 - wt

Dla mnie fantasy to ucieczka od problemów i jakieś kolory w moim szarym życiu.. Uwielbiam snuć w wyobraźni własne opowieści, które czesto sa połączeniem różnych książek..
Ale dlaczego ludzi tak do nich ciągnie?? :idea: Myślę, że z podobnych pobudek co mnie... Człowiek szuka punktu oparcia i czegoś co będzie dla niego odprężeniem czy chwilą rozrywki.... Nie wiem czego jeszcze.. jeżeli ktoś wie to niech mi napisze...
Dzięki za przeczytanie!! :wink:
***KLauDiA***BaLBiNkA***
Klaudia
Przechodzień

Postautor: Gość » 22 sierpnia 2005, 23:46 - pn

Osobiście także czytuje wszystko. Dosłownie wszystyko. Jak już nie mam książek ani gazet (kolorowe magazyny są dobijające) to czytam nawet skład mineralny wody gazowanej:). Ale najbardziej "czuję" fantasy. S-f niestety mnie nie pociąga- jakoś niegdy nie należałem do wizjonerów świata.. A dlaczego tak kocham fantasy? Chyba dlatego,że mogę wtedy zapomniec o bożym świecie. To jest pierwsza przyczyna. Druga jest prosta- to chyba już nałóg:). Jak się nie przeniosę przez dłuższy czas to szary świat staje się bardziej szary i ponury. Po kilku książkach wszystko wraca do normy:). Pewnie dzięki książką nadal pozostanę dzieckiem ale póki co jestem jeszcze młody, więc nie mam problemów tego typu;]
Gość

Re: Dlaczego fantastyka ?

Postautor: adjap » 22 sierpnia 2005, 23:46 - pn

Czarna Mamba-san pisze:Śmiało mogę powiedzieć, że czytam wszystko ... od kryminałów przez książki historyczne kończąc na romansach. Lecz fantastyka- zwłaszcza fantasy- zajmuje w moim serduszku ^^ szczególne miejsce!

Dlaczego tak wielu ludzi czyta -bądż też nie- ksiązki fantasy i s-fi ? Co takiego mają w sobie, że ich świat nas wciąga?!

Wszystko fajnie.. Tylko w zasadzie dlaczego fantasy jest dla CIEBIE tak ważne? Tego nie napisałaś:)
PS. A ten "Gośc" to ja tylko,że zapomniałem się zalogowac..
"Only those who have nothing
have nothing to fear"
adjap
Przechodzień

Postautor: Eriel » 23 sierpnia 2005, 23:46 - wt

Również dla mnie fantasy do ucieczka od szarości życia. W pracy zajmuję się "cyferkami", tabelkami, analizami i róznymi takimi bzdetami. A czytając fantasy zatracam się w cudownym świecie magii. Czytam dużo i wszędzie: w domu, autobusie, pociągu, poczekalni u lekarza. Zawsze mam przy sobie książke.
Ale oprócz czytania, jeszcze większą frajdę sprawiało mi RPG. Spotykasz się ludźmi o tych samych zainteresowaniach, gra i dyskusje do rana, analiza przygód - poprostu coś ekstra !!!
Niestety nasza drużyna się rozpadła :oops:
pozdrawiam wszystkich z "nie tego" świata
Wilebicielka fantasy i RPG.
E
Eriel
Przechodzień

Postautor: karp » 23 sierpnia 2005, 23:46 - wt

Eriel - to ją reaktywuj 8)
mi udało się skrzknąć starą ekipę ze studiów i raz na czas jakiś wyruszamy w okolice ruin różnych zamków, na wyjazd weekendowy rpg. zawsze wracamy niewyspani i zupełnie odprężeni. dwa dni - weekend, jest super, a ze raz na trzy miesięce, no cóż, jak sie nie ma co się lubi...
karp
Czytacz

Postautor: Kotka _mrrr » 24 sierpnia 2005, 23:46 - śr

Anonymous pisze:Osobiście także czytuje wszystko. Dosłownie wszystyko. Jak już nie mam książek ani gazet (kolorowe magazyny są dobijające) to czytam nawet skład mineralny wody gazowanej:). Ale najbardziej "czuję" fantasy. S-f niestety mnie nie pociąga- jakoś niegdy nie należałem do wizjonerów świata.. A dlaczego tak kocham fantasy? Chyba dlatego,że mogę wtedy zapomniec o bożym świecie. To jest pierwsza przyczyna. Druga jest prosta- to chyba już nałóg:). Jak się nie przeniosę przez dłuższy czas to szary świat staje się bardziej szary i ponury. Po kilku książkach wszystko wraca do normy:). Pewnie dzięki książką nadal pozostanę dzieckiem ale póki co jestem jeszcze młody, więc nie mam problemów tego typu;]

dokładnie tak, ale oprócz chwilowego oderwania się od bożego świata fantasy odwołójąc się do podstawowych wartości daje nadzieje tym którzy muszą tu zostać. to azyl
Tylko ona cię zbawi, przeklęta i jedyna-
i na gwiazdy wyprawi, rytm święty, mowa inna-
poezja
Awatar użytkownika
Kotka _mrrr
Przechodzień

Postautor: Eriel » 24 sierpnia 2005, 23:46 - śr

karp pisze:Eriel - to ją reaktywuj 8)
...

hej Karp,to nie takie proste. Każdy ma swoje problemy. Rodzina, dzieci, proza życia..... Już nie tak łatwo się spotkać. Mam jednak nadzieję, że może kiedyś uda się man reaktywować drużynę. Cieszę się, że Tobie się to udało.
Pozdrawiam serdecznie
E
Eriel
Przechodzień

Postautor: Dhuaine » 15 września 2005, 23:46 - czw

Fantasy to zbawienie dla każdego, kto cierpi na przerost wyobraźni ;) Każda taka książka to okienko do równoległego świata. Nie musi być lepszy od naszego, ale inny, i przez to ciekawszy. A zgromadziwszy sporo informacji o światach innych, można zacząć tworzyć swoje. Proces twórczy przynosi wielką euforię, dzięki której udaje się zdobyć kolejne zaliczenie ;) Oto moja teoria ;)
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: lenin264 » 20 września 2005, 23:46 - wt

dlaczego fantastyka
hmh
pozwale na klika chwill oderwac sie od szarego bezbarwnego świata i zapomnieć o troskach i zmartwieniach świata codzienego
przynajmnej dlamnie
ale co ja tam wiem :D
Awatar użytkownika
lenin264
Pisarczyk

Postautor: morrgh » 26 września 2005, 23:46 - pn

a dla mnie fantazy to jedyne pociecha życia
dal fantazy chcę żyć!!!!!!!!!!!!!!!!!
jestem królem mroku
Awatar użytkownika
morrgh
Czytacz