Mój pierwszy raz.... z fantasy :)

Za tymi drzwiami znajdziecie cały świat fantazji...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Shadowmage » 20 lipca 2009, 23:46 - pn

Aczkolwiek już dawno temu stwierdzono, że odpowiednio wysoko rozwinięta technologia niczym się nie różni od magii... dla postronnych i nieuświadomionych rzecz jasna. Oparto zresztą na tym sporo książek.
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: utrivv » 01 marca 2010, 23:46 - pn

Shadowmage pisze:Aczkolwiek już dawno temu stwierdzono, że odpowiednio wysoko rozwinięta technologia niczym się nie różni od magii... dla postronnych i nieuświadomionych rzecz jasna. Oparto zresztą na tym sporo książek.

:) Często jest to cytowane ale osobisice nie spotkałem się z jakimkolwiek dowodem tego twierdzenia. Co wiecej dostępne fakty historyczne raczej temu przeczą.
Gorzej, technika starożytnych cywilizacji czasem nazywana jest współcześnie magią lub działaniem Ufoków :)
Tyle Oftopu.
Ja zacząłem Trylogią Tolkiena. (wcześneij czytałem tylko SF zaczynając od Pomnika LLOYD BIGGLE JR a na Szpitalu Kosmicznym kończąc)
Pamiętam też te nowelki Howarda które toczyły się w Afryce i oczywiście Conana.
Najsympatyczniej poza tolkienem wspominam Strugackich "Poniedziałek zaczyna się w sobotę" - niby nie fantasy ale o magii :)
Idę ulicą patrzę stoją, stoją nikogo się nie boją, 8 ich było.
A miałem nóż więc myślę cóż, nie dam się wziąć jak jakiś tchórz.
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Postautor: eldarr14 » 25 kwietnia 2010, 23:46 - ndz

Ja bo dość młody jestem zacząłem od Pottera, miałem 10 lat i ta bajeczka mnie wciągneła. Potem cała serię przeczytałem ale wydało mi sięto takie dziecinne... Chciałęm jakiś epickich wojen, starożytnych mieczy i herosów. I tak to do rąk mych trefił Władca Pierścieni, cała trylogia szybko przekartkowana. Pokochałem fantastykę. Hobbit, pierwsze powieśći pióra Salvatore z Forgotten Realms( Pięciokrąg Caderlyego, Trylogia Mrocznego Elfa, Najemnicy), w ciągu 10-11 lat przekartkowałem tyle książek że szkoda gadać. A w wieku 12 istne cudo: Wiedźmin i Trylogia Husycka! Mam cały segment fantastycznych książek, i tyle ich przeczytałem! Napewno 80% :) sapkowski żądzi!
Awatar użytkownika
eldarr14
Czytacz

Postautor: Zeb » 26 kwietnia 2010, 23:46 - pn

Proponowałbym zacząć czytać, a nie przekartkowywać i troche poprawić ortografię. To tyle złośliwości :wink: A tak na poważnie to czytaj jak najwięcej, umiejętność czytania w narodzie zanika.
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: eldarr14 » 28 kwietnia 2010, 23:46 - śr

Zeb pisze:Proponowałbym zacząć czytać, a nie przekartkowywać i troche poprawić ortografię. To tyle złośliwości :wink: A tak na poważnie to czytaj jak najwięcej, umiejętność czytania w narodzie zanika.

Źle mnie zrozumiałeś... W tym pośćie przekartkować to słowo zapstępcze do czytać! Nie będe się przecierz powtarzać. A myślisz że czytanie zanika? To wstąp do mnie i pogadamy czy zanikło. Dziękuję!
Awatar użytkownika
eldarr14
Czytacz

Postautor: Zeb » 28 kwietnia 2010, 23:46 - śr

Zrozumiałem dobrze, po prostu znalazłoby sie kilka innych wyrazów jako synonimów czytania. Przekartkować można sobie książkę albo gazetę w księgarni przed zakupem.
Proszę, zacznij pisać ze słownikiem: „Napewno 80%, sapkowski żądzi” – trzy byki w jednym zdaniu, porażka.

http://wyborcza.pl/1,75475,6410206,Pola ... ytani.html - to tak apropos poziomu czytelnictwa w Polsce.
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: SlawekG » 20 czerwca 2013, 23:46 - czw

Tak btw wracając do tematu w tym wątku :wink: Też nie będę zbyt oryginalny bo zaczynałem od Tolkiena. Najpierw trylogia, później Hobbit no i od tego czasu jakoś to poszło. A było to kilkanaście lat temu :)
Pędząc bez ustanku i nie patrząc za siebie, w końcu wylądujesz w [url=http://www.kociolprimaceny.pl/6-kot%C5%82y:3jtm7gfb]kotły co sklepie[/url:3jtm7gfb]
Awatar użytkownika
SlawekG
Przechodzień

Postautor: justbaka » 26 czerwca 2013, 23:46 - śr

Hahah, ja przygodę z - powiedzmy - fantastyką zacżęłam już w podstawówce, a może i tuż przed nią :) Jak mialam jakies 6/7 lat, to wypozyczylam z biblioteki książkę o jakiejś czarodziejce i się zaczęło... potem na 9 urodziny dostalam w prezencie Harry'ego Pottera i calkowicie wsiąkłam w klimat... Mieliśmy "Hobbita" wśród lektur szkolnych, a od niego juz niedaleko do całego "Władcy Pierscieni", następnie "Trylogia Czarnego Maga" Trudi Canavan, trochę Sapkowskiego, Ćwieka i innych...
[size=59:1l5xmqsr][url=http://www.eurotax-kama.pl/:1l5xmqsr]odzyskiwanie podatku vat z zagranicy[/url:1l5xmqsr] [/size:1l5xmqsr]
Awatar użytkownika
justbaka
Przechodzień

Postautor: ciekawaswiata » 10 lipca 2013, 23:46 - śr

Nie bede orginalna, gdyz moja przygda z fanrasy zaczela sie od Władcy Pierscienia , no ale był to dobry poczatek:)
Magia tkwi w kazdym z nas
ciekawaswiata
Przechodzień

Postautor: Kamysto » 07 sierpnia 2013, 23:46 - śr

Moje zainteresowanie "baśniami" wzięło się z fantazjowania będąc małym. Zawsze fascynowały mnie różne magiczne rzeczy, od Baśni Braci Grimm a później w różnych filmach których sobie pewnie nie przypomnę. Fallout 2 (taka gra) był pierwszą rzeczą (miałem 10 lat)jaka mnie bardziej zainteresowałą z fantastyki a potem już poszło.
Zanim napiszę książke będę pisał [url=http://kulnaro.pl:awd5xduq]tutaj[/url:awd5xduq]
Kamysto
Przechodzień

Postautor: malawanilia » 07 sierpnia 2013, 23:46 - śr

Fantastyką zainteresowała mnie moja przyjaciółka. teraz namiętnie czytam wszystko co ma w sobie fantastykę.
Profesjonalne i niezawodne [url=http://www.profitcentre.pl/:ykoygydn]biuro księgowe warszawa[/url:ykoygydn]
malawanilia
Przechodzień

Postautor: maja40790 » 15 sierpnia 2013, 23:46 - czw

Moja zaczęła się od pewnej amerykańskiej autorki, której nazwiska nie potrafię sobie teraz przypomnieć. Ale książka nazywała się "ostatni lord smok" i kompletnie zaraziła mnie fantastyką :)
maja40790
Przechodzień

Postautor: MarekTob » 12 września 2013, 23:46 - czw

Pamiętam pierwsze przeczytane Conany. To było coś.
Amator fotografii zarówno plenerowej jak i okolicznościowej. Zawodowo wykonuję zdjęcia oraz fotografie ślubne w Białymstoku. Kocham wolne przestrzenie.Hobbistycznie jestem amatorem wędkarstwa.
MarekTob
Przechodzień

Postautor: MrTrampek » 17 września 2013, 23:46 - wt

Poza typowymi dziecięcymi bajkami, których nie nazwałbym fantastyką w pełnym tego słowa znaczeniu, to pierwszą książką z tego gatunku, jaką pamiętam, było prawdopodobnie "Czarnoksiężnik z Archipelagu" Le Guin. Samej fabuły już nie pamiętam i, szczerze mówiąc, dotychczas nie przeczytałem całej sagi, ale mam nadzieję, że w ciągu kolejnych lat to się zmieni, bo podobno warto.
MrTrampek
Przechodzień

Postautor: nikita51 » 11 października 2013, 23:46 - pt

Mój pierwszy prawdziwy raz to Hobbit. Na początku nie za bardzo mi przypadło do gustu, dlatego do książki podchodziłem. Wiem, wiem straszne :)
nikita51
Przechodzień

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fantastyka