Eragon - film

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Tyraela » 15 listopada 2007, 23:46 - czw

Nie miał, ale zawsze mogliby nadrobić w drugiej części. Inna sprawa, że tego nie zrobią - w sumie obejrzałabym, z drugiej strony jednak szkoda wywalać kasę na produkcję, którą i tak spieprzą.
"Okrucieństwo jest czymś, czego może nauczyć tylko własne doświadczenie."
R. Hobb

Obrazek
Awatar użytkownika
Tyraela
Asimov

Postautor: GLAEDR » 15 listopada 2007, 23:46 - czw

Bardzo prawdopodobne w końcu prawie zawsze zdarza się że druga część jest gorsza od pierwszej
Sé onr sverdar sitja hvass!
Awatar użytkownika
GLAEDR
Czytacz

Postautor: Tyraela » 15 listopada 2007, 23:46 - czw

Ale czasem zdarza się też, że kolejna część jest jednak lepsza (wg mnie piąta część HP [film] jest najlepsza z dotychczasowych), więc nie ma co zakładać z góry.
Poza tym, kolego, wiesz, co to interpunkcja? Jak czytam Twoje posty to mi aż w mózgu trzeszczy ;P
"Okrucieństwo jest czymś, czego może nauczyć tylko własne doświadczenie."
R. Hobb

Obrazek
Awatar użytkownika
Tyraela
Asimov

Postautor: GLAEDR » 16 listopada 2007, 23:46 - pt

wiem ale dopiero od niedawna poradziłem sobie z ortografią

obyś miała racje co do filmu jeśli taki powstanie
Awatar użytkownika
GLAEDR
Czytacz

Postautor: Haeive » 18 listopada 2007, 23:46 - ndz

Tyraela pisze:Nie miał, ale zawsze mogliby nadrobić w drugiej części. Inna sprawa, że tego nie zrobią - w sumie obejrzałabym, z drugiej strony jednak szkoda wywalać kasę na produkcję, którą i tak spieprzą.

Mało prawdopodobne, żeby nadrobili rozmach. Żeby widzowie chociażby zdołali pozbyć się złych skojarzeń, to musieliby chyba od nowa jedynkę nakręcić, wymienić całą ekipę i aktorów. :P
~ Nie ma emocji, jest spokój
Nie ma ignorancji, jest wiedza
...Nie ma śmierci, jest Moc ~
Awatar użytkownika
Haeive
Jeszcze nienarodzony

Postautor: GLAEDR » 19 listopada 2007, 23:46 - pn

No nie wiem według mnie osobom które nie przeczytały książki film nawet sie spodobał pomimo wielu błędów.
Awatar użytkownika
GLAEDR
Czytacz

Postautor: pycha89 » 27 grudnia 2007, 23:46 - czw

Czego by nie zrobili i tak nie naprawią błędów które popełnili. Jak oglądałam film to o mało co nie dostałam apopleksji. Rozumiem że można zrobić błąd czy dwa, ale tyle gaf co oni popełnili to już przesada. Dla osób co nie czytały książki może i wydawać się fajny, ale wątpię czy dla tych co przeczytali był dobry.
pycha89
pycha89
Przechodzień

Postautor: Haeive » 05 stycznia 2008, 23:46 - sob

Bo to nie miała byc książka słowo w słowo, jedynie wolna adaptacja. Film się ma do książki w tym wypadku jak "Makbet" do "Trzech Wiedźm" Pratchetta. I bardzo proszę uściślic, czym są błędy - wiadomo, brak odpowiednich elfich uszu drażnił niezmiernie, ale reszta?
Nawiasem mówiąc, zauważyliście, że "Eragon" w ogóle nie spotkał się z rozgłosem? Może to załamało i otrzeźwiło Paoliniego, dlatego tak długo czekamy na ostatni tom?
~ Nie ma emocji, jest spokój
Nie ma ignorancji, jest wiedza
...Nie ma śmierci, jest Moc ~
Awatar użytkownika
Haeive
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Najstarszy » 05 lutego 2008, 23:46 - wt

Film okazał się jedną wielką porażką przez co jestem zawiedziony,mocno zawiedziony. W filmie brakuje wiele wątków z ksiązki a niektore sa mocno "naciągane" przez co traci on wielu widzów już na starcie. Po premierze wole jednak wrócic do starego dobrego LOTR Tolkiena.Może ekranizacja "Najstarszego" jesli takowa nastąpi zmieni moje zdanie :(
Awatar użytkownika
Najstarszy
Pisarczyk

Postautor: Remmy-chan » 15 lutego 2010, 23:46 - pn

Pamiętam, że jak tylko wyszedł film, to postanowiłam się na niego wybrać. W końcu fantasy, wręcz trzeba, no nie? ;) Wtedy mi się podobał, tylko potem nie byłam pewna czy nadążam z tym o co chodzi. W drugiej części filmu praktycznie jest tak dużo akcji, że fabuła się zatraca na rzecz efektów specjalnych, a szkoda.
Szkoda, bo niedawno przeczytałam książkę (aktualnie zaczęłam już "Brisingr") i zakochałam się w serii :D Po przeczytaniu pierwszego tomu odświeżyłam sobie film i ogólnie całość mnie zniesmaczyła (prócz Saphiry, bo wyszła bosko!). Oglądałam z dubbingiem i już najbardziej mnie rozbroił moment, gdy Eragon zakrzyknął "brisinGER!" Nie wiem jak to wymawiają Anglicy, ale jakoś to "e" w zaklęciu mnie poraziło nagłym wybuchem śmiechu.
Ogólnie popieram któregoś przedmówcę. Lepiej oglądac PRZED przeczytaniem książki.
BTW Mam taki zwyczaj, że jak jakaś adaptacja mi się spodoba, zaraz sięgam po pierwowzór po prostu WIEDZĄC, że książka jest lepsza. Bo tak jest ZAWSZE :)
"Nie zmieniaj koloru, by dopasować się do ściany. Sprawiaj wrażenie, że jesteś tam, gdzie powinieneś, a ściany zmienią kolor, by dopasować się do ciebie." (Tasslehoff Burrfoot)
Awatar użytkownika
Remmy-chan
Asimov

Postautor: SaY » 15 lutego 2010, 23:46 - pn

No ja tu mam zupełnie odmienne zdanie
Film Eragon jest ( oczywiście dla mnie ) STRASZNY sam dobór aktorów tragedia ogólnie Eragon taki jakiś cukierkowy pedałek
Ogólnie pomieszali fabułę ( ale tak przeważnie jest w filmach )
Urgale wyszły kiepściutko, ale dobiła mnie sekwencja walk tragedia oraz dobór broni coś jak D&D. Dla mnie ten film to 3/10 a smok był tam po prostu paskudny
Strzeźcie się mnie, śmiertelnicy, gdyż jam jest Namaszczony, Ulubiony Syn Chaosu, Plaga tego
świata. Przy mnie gromadzą się armie bogów i moja wola oraz mój miecz sprawią, że wasze słabowite narody upadną
Awatar użytkownika
SaY
Cthulhu

Postautor: eldarr14 » 25 kwietnia 2010, 23:46 - ndz

racja, fil ten nie ma nic z książki, jest tam wieeele błędów np, Arya miała czarne a nie rude włosy, cóż, skoro twórca jest daltonistą... Tak, usunęli wiele wątków z ksiązki, zniszyczyli klimat itp. Szkoda gadać... Skórzane ubranko na tekiej wsi jak biskupin, a gra jeszcze gorsza. A propo smoka, też doniczego. I ci Ra' Zacowie> Film śmiesznie krótki...
Awatar użytkownika
eldarr14
Czytacz

Postautor: eldarr14 » 25 kwietnia 2010, 23:46 - ndz

I jeszcze pragnę dodaćż e książka jest owiele lepsza od swej adaptacji i jest tak w każdym przykładzie( NArnia, Harry Potter, Wiedźmin, wyjątkiem jest Władca pierścieni)
Awatar użytkownika
eldarr14
Czytacz

Postautor: Shurtugal » 30 grudnia 2010, 23:46 - czw

Ej byscie nie obrazal Christophera ( To jego film i ksiazka) Napisal jak chcial bys napisal/a ze poprostu nie lubisz i tyle ale cos takiego to przesada :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :x :x :x :cry: :cry: :cry: :!: :!: :!: :!: :!: CHRISTOPHER PROBOWAL ZROBIC TEN FILM I KSIAZKE JAK NAJLEPIEJ UMIAL. To ze mu sie nie udalo to nic to w koncu spec od pisania do ksiazek nie do robienia filmow!! nie ladnie tak chlopcy i dziewczynki!!! :? lol

>>>>>>>(MOWIE O WCZESNIEJSZYCH STRONACH!!!)<<<<<<<
Awatar użytkownika
Shurtugal
Przechodzień

Postautor: SaY » 03 stycznia 2011, 23:46 - pn

Albo mi się wydaje albo jesteś fanem Christophera
W takim razie jeżeli możesz, podaj pozytywne cechy w tym filmie, bo to że książka z tomu na tom jest coraz słabsza to inna dyskusja.
Piszesz że próbował robić ten film najlepiej jak umiał, jak ktoś na przykład ja nie potrafię projektować mostów podobnie ja Christophera filmów dlatego nie powinien się za to nawet łapać, a z tego ca pamiętam on tam był tylko do pomocy. Swoją drogą Eragon jako rodukcja fantasy stał się jednym z największych rozczarowań sezonu w amerykańskich kinach i za granicą i dziękujmy Bogu że nie powstanie już jego kontynuacja.
Strzeźcie się mnie, śmiertelnicy, gdyż jam jest Namaszczony, Ulubiony Syn Chaosu, Plaga tego
świata. Przy mnie gromadzą się armie bogów i moja wola oraz mój miecz sprawią, że wasze słabowite narody upadną
Awatar użytkownika
SaY
Cthulhu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Christopher Paolini