Eragon - film

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Eragon - film

Postautor: Tigana » 17 września 2006, 23:46 - ndz

Pozwoliłem sobie założyć ten temat bo im bliżej do premiery tym bardziej zwiększa się zainteresowanie ekranizacją "Eragona". Na dobry początek zamieszczam link do pierwszego oficjalnego traileru. Na moim kompie dosyć długo się ładował. ale może wy będziecie miec wieksze szczęscie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: toudi » 17 września 2006, 23:46 - ndz

Obawiam się tej ekranizacji. Mam przeczucie że będzie to straszny bubel, zrobiony na potrzeby masowej publiczności. Plakat już wskakuje że będzie to coś jak xena czy herkules. Może ja jestem ciemny, ale dlaczego wszyscy noszą (łącznie z chłopstwem) skórzane ciuch, szyte na modę XX wieku. Skąd oni biorą żel do włosów, jak ledwo co koło wynaleźli.
Pewnie niewiele zostanie z książki i powstanie niestrawna bajka dla dzieci w wielu lat 5-8(lub dla przeciętnego widza w USA, na jedno wychodzi).
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: Nutiliel » 17 września 2006, 23:46 - ndz

Jak komuś nie chodzi tamten trailer to moze spróbować tutaj
Kodoku ni shisu, yueni kodoku -
Jesteśmy sami, bo w samotności umieramy -
Dir en Grey
Awatar użytkownika
Nutiliel
Bezimenny

Postautor: Nightchill » 17 września 2006, 23:46 - ndz

Jaki ten smoki (smoki?) pokraczny :?.
"Jakie jezioro, taka pani..."
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Dhuaine » 17 września 2006, 23:46 - ndz

Prawie nic tam nie poznaję :shock:
Eragon wygląda jak ten najstarszy chłopak z Narnii, niedogoleni faceci razem z ciuchami przypominają mi LotRa, a smok - tragedia! - pomiota z rury od odkurzacza w naszej swojskiej produkcji Wieśmin. Wrażenie pomiotowatości potęgują ci owadzi kolesie, Ra'zacowie, czy jak tam się zwali.
Niech mi ktoś powie, kim jest ta ruda dziewoja, bo autentycznie nie wiem. Arya miała czarne włosy :roll: A może tam są dwie, tylko nie zauważyłam różnicy?
W dodatku wydaje mi się, że w końcówce pokazuje się inny smok. Skąd on? :shock:

:arrow: Miałam nadzieję na luźną bajkę, a to będzie tragedia.
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: moste6 » 17 września 2006, 23:46 - ndz

Spodziewałem się czegoś lepszego... ale po tym co zobaczyłem stwierdzam że to będzie tragedia... Ten z długimi włosami to Durza??? jakoś sobię go inaczej wyobrażałem... a jeżeli mowa o smoku to do cholery jasnej ona miała być błękitna a nie szaro-niebieska :?

chyba że ja jestem daltonista :P
A Elberetch Gilthoniel,
silivren penna miriel,
o menel aglar elenath!
Na-chaered palan-diriel
o galadhremmin ennorath,
Fanuilos, le linnathon
nef aear, si nef aearon!
moste6
Mistrz Pióra

Postautor: Tuk » 18 września 2006, 23:46 - pn

To był smok czy jaszczurka:?: Matko jak tak to będzie wyglądało to ja rezygnuje z oglądania tego filmu :? a miałem nadzieje, że nie zrobią z tego takiego kiczu :(
Ciekawość to pierwszy stopień do nieśmiertelnośći
"Rozum rozkazuje ciału ciało słucha,
Ciało rozkazuje rozumowi rozum sie opiera"
Awatar użytkownika
Tuk
Pisarczyk

Postautor: Shadowrunner » 18 września 2006, 23:46 - pn

Czego się tak czepiacie - jak ktoś nie czytał książki to może nawet i pomyśleć , że fajny film się zapowiada :wink:

A ten smok to nie jest żaden smok - to mi wygląda na jakaś parszywą Mutację Chaosu - albo skrzyżowanie Antara z Wyverną i Bazyliszkiem (tym polskim, nie D&D'owskim) :twisted:

EDIT: a może oni pożyczyli Nazgula z planu Władcy?? :lol:

Czy ja tam przypadkiem nie widziałem Walecznych Uruk-Haj - jestem pewien, że widziałem Uruk-Haj, i nawet mignął mi przez chwilę jakiś goblin z Morii - oni wszyscy chyba się spóźnili na plan WP i pomylili filmy :lol:

Dhuaine pisze:W dodatku wydaje mi się, że w końcówce pokazuje się inny smok. Skąd on? :shock:

To jest ten sam smok co na początku, Dhuaine, tylko na końcu robi coś, czego żaden porządny smok robić nie powinien - lata sobie w czasie wylinki :P
Ugar Or Metranseran, Eaee Or Unt-Aghedon Galaar, Eaee Or Unt Arai Harai...

"Twój ród nie może być moim
a twój bóg... ja w bogi nie wierzę"
Awatar użytkownika
Shadowrunner
Jeszcze nienarodzony

Postautor: moste6 » 18 września 2006, 23:46 - pn

.. Shadowrunner ja tam Uruk-hai nie widziałem :twisted: ale ( trochę [powiększone... nie wiem czemu!!) goblinki z Mori owszem... ale ci ludzie są niekompetętni!! te gobliny nie lubić słońca :wink:

Ah... obydwoje się mylimy... oni się nie spóźnili!! tylko pośpieszyli te gobliny są z planu Hobbita :wink: :twisted: :P 8)
A Elberetch Gilthoniel,
silivren penna miriel,
o menel aglar elenath!
Na-chaered palan-diriel
o galadhremmin ennorath,
Fanuilos, le linnathon
nef aear, si nef aearon!
moste6
Mistrz Pióra

Postautor: Shadowrunner » 19 września 2006, 23:46 - wt

moste6 pisze:Ah... obydwoje się mylimy... oni się nie spóźnili!! tylko pośpieszyli te gobliny są z planu Hobbita :wink: :twisted: :P 8)

Ahhh, no rzeczywiście - jakżesz tak mogłem się pomylić. Po dokładnym się przyjrzeniu temu filmu, rzeczywiście widać ten mleczno-seledynowo-opalizujący odcień soczewek oka i skóry, tak charakterystyczny dla goblinoidów z Gór Mglistych :twisted: :lol: :P

Awatar użytkownika
Shadowrunner
Jeszcze nienarodzony

Postautor: SaY » 19 września 2006, 23:46 - wt

Ja jestem rozczarowany tym zwiastunem
Saphira ma tak dłubie łuski na skrzydłach że wygląda to jak pióra :/
Ktoś wcześniej wspomniał o 2 smoku to nie smok tylko Durza latający sobie na dorosłym Raźdcu ( Mczy jakoś tak :) ) a co do Raźdców to wyglądali jak mumie obandażowane potworki z czerwonymi ślepkami z horroru kategori b. Arya nie ma szpiczastych uszu to już armia Galbiego bardziej przypomina elfy niż Arya . Wogule nie pasuje mi tu aktor grający Eragona jakiś taki pipowaty :) Brom ,galbi są ok a najbardziej to pasuje mi Durza wogule lubie tego atkora :)
Ale i tak większość będzie chciała zobaczyć ten film ciekawość mnie do tego zmusi nie wiem jak was
Strzeźcie się mnie, śmiertelnicy, gdyż jam jest Namaszczony, Ulubiony Syn Chaosu, Plaga tego
świata. Przy mnie gromadzą się armie bogów i moja wola oraz mój miecz sprawią, że wasze słabowite narody upadną
Awatar użytkownika
SaY
Cthulhu

Postautor: Shadowrunner » 19 września 2006, 23:46 - wt

SaY pisze:Saphira ma tak dłubie łuski na skrzydłach że wygląda to jak pióra :/

No dokładnie - jak pióra. Może scenarzystom i specom od FX było wszystko jedno jak to bedzie wyglądać - w końcu z biologicznego punktu widzenia łuski to też taki rodzaj "piór" - tylko twardszych :lol:

Ale i tak większość będzie chciała zobaczyć ten film ciekawość mnie do tego zmusi nie wiem jak was

Ja obejrzeć obejrze na pewno - ale na pewno też nie zmarnuję na to kasy na bilety do kina - zaprzęgne Muła i już :wink:

Awatar użytkownika
Shadowrunner
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Nightchill » 19 września 2006, 23:46 - wt

Shadowrunner pisze:- w końcu z biologicznego punktu widzenia łuski to też taki rodzaj "piór" - tylko twardszych :lol:

Z biologicznego punktu widzenia, to smoki nie mogą latać, choćby im się nawet wszystkie łuski w piórka przekształciły :D.
Czy smoki u Paoliniego miewają wylinki, czy to Twój pomysł Shadowrunner? Bardzo mi się spodobała idea liniejących smoków. Od razu wyobraziłam sobie świat, w którym liczni śmiałkowie przemierzają różne niebezpieczne ziemie w poszukiwaniu smoczych wylinek, które posiadają wieklą moc magiczną i czarownicy oferują za takowe niebotyczne sumy. Również jeśli ktoś pragnie uśmiercić smoka, to najlepiej przydybać go w trakcie linienia, ponieważ jest wtedy osłabiony i najbardziej wrażliwy. Oczywiście smoki smoki są świadome swych słabości i na czas linienia zaszywają się w miejscach bardzo trudno dostępnych :P.
"Jakie jezioro, taka pani..."
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Tigana » 19 września 2006, 23:46 - wt

Prawda jest taka, że ten film jest skazany na sukces. Nawet jeśli recenzje będa złe to fani Eragona i tak pójdą do kina żeby przekonać sie na własne oczy. Patrzac obiektywnie - zbyt duzego sukcesu artystycznego temu filmowi nie wróżę. Po pierwszy sama książka zbyt oryginalna nie jest wiec i scenariusz na kolana raczej nie rzuci. Po drugie - reżyser "Eragona" jest specjalistą od efektów specjalnych, a ten film to jego debiut na reżyserskim krzesełku. Po trzecie - WP strasznie podniosło poprzeczkę w kategorii fantasy więc będzie do czego porównywac. Ogólnie podejrzewam, że będzie to prosta historyjka okraszona dużą ilością efektów specjalnych, która zarobi sporo kasy, ale większosc fanów będzie rozczarowana.

Z forum Saphira.pl - pierwsze błędy zauważone na plakatach, zdjęciach i plikach filmowych:

- Kamień na mieczu Eragona jest szafirem
- Brom ma krótką brodę
- Eragon jest blondynem
- Galbatorix nie wystąpił do tej pory w książce
- Arya to blondynka
- Arya ma zwykłe uszy
- Urgale nie mają rogów
- Urgale są prawie jak zwykli ludzie
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: moste6 » 19 września 2006, 23:46 - wt

Dodam jeszcze i zapewne ktoś się ze mną zgodzi!!! :P :
-Urugale wyglądają jak przerośnięte gobliny :twisted: z WP
- durza nie jest trupio-blady ( no bo chyba taki ma być!!) i nie zauważyłem czerwonych oczu!!
-Saphira zionie ogniem na żołnierzy galba( a nie powinna bo tego nie umiała do spotkania z Durzą!!)

Jedyny aktor albo dwoje aktorów którzy mi pasują to Galb i Brom... i ci z Saphira.pl się mylą... Galb występował nawet dwa ( albo więcej razy) w książce... była opowieść Broma... i Opowieść Murthaga!!
A Elberetch Gilthoniel,
silivren penna miriel,
o menel aglar elenath!
Na-chaered palan-diriel
o galadhremmin ennorath,
Fanuilos, le linnathon
nef aear, si nef aearon!
moste6
Mistrz Pióra

Następna

Wróć do Christopher Paolini