Książki Stevena Eriksona / Malazańska Księga Poległych

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Zeb » 02 kwietnia 2012, 23:46 - pn

Serial to pikuś był. Film kinowy to była dopiero żenada.
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: ASX76 » 02 kwietnia 2012, 23:46 - pn

Zeb pisze:Serial to pikuś był. Film kinowy to była dopiero żenada.

Jedno i drugie to dno i wiele km mułu.
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Scav » 03 kwietnia 2012, 23:46 - wt

Zeb pisze:Ok, ja nie mam czasu, żeby jeszcze na innych forach się udzielać. Jak pierwszy tom wznowienia pojawi się z tą okładką z białowłosym panem z Dragnipurem na plecach to jest szansa na nowych czytelników.

http://gardenofedenlocation.com/wp-cont ... e-Moon.jpg

Raczej zapomnij. Okładka ta jest z wersji limitowanej od subbteran press (a gdy oni piszą limitowana to nie chodzi bynajmniej o HC tylko o pełen jarmark ze skórzanymi dodatkami, pierdołami w postaci opakowań i innymi rysuneczkami, oraz limitowanej ilości) która wciąż jest w produkcji (tak to jest jak się wznawia jeden tom na kilka lat, TUTAJ TOM 2), co dla MAGa który zdaje się planuje wznowienie (nawet gdyby wynegocjował prawa) dość szybko tom po tomie, po prostu nie pasuje. Zresztą jeśli dobrze pamiętam rozmowa o tym już była i to chyba w "Pytaniach do wydawnictwa".
I'm not crazy. I'm just not user-friendly.
Scav
Asimov

Postautor: Orochimaru » 08 kwietnia 2012, 23:46 - ndz

Janusz S. pisze:
Orochimaru pisze:Orientuje się ktoś kiedy nowe wydanie pojawi się w sprzedaży ?
Nie czytałem Eriksona a nowe wydanie "Ogrodów Księżyca" było by ku temu dobrą okazją :)

W "Pytaniach do wyd." była informacja, że do połowy kwietnia ma się wyjaśnić kwestia wznowienia - formatów okładek, terminów itp. Nic nowego nie zauważyłem. Bardziej wstrząsnęło mną to, że nie czytałeś MKP :shock: :wink:

Dobra a Księgę Nowego Słońca czytałeś :P?
Dzięki za odpowiedzi. Czy dobrze wnioskuję z waszych wypowiedzi, że nowa edycja będzie miała nowe okładki i wydane zostaną wszystkie tomy?
Awatar użytkownika
Orochimaru
Mistrz Pióra

Postautor: Janusz S. » 09 kwietnia 2012, 23:46 - pn

Orochimaru pisze:Dobra a Księgę Nowego Słońca czytałeś :P?
Dzięki za odpowiedzi. Czy dobrze wnioskuję z waszych wypowiedzi, że nowa edycja będzie miała nowe okładki i wydane zostaną wszystkie tomy?

Tak dawno temu, że niewiele już pamiętam. Dodatki dopisane później darowałem sobie. Przed emeryturą nie planuję powrotu. A w ogóle to zamierzenia miałem raczej żartobliwe.

W nowej wersji MKP mają być nowe okładki Stone'a, chociaż niektóre stare wersje chyba ocaleją (BDU np. - najlepsza okładka w MKP moim zdaniem). Piszę z pamięci, ale jestem raczej pewien.
Janusz S.

Postautor: Orochimaru » 22 kwietnia 2012, 23:46 - ndz

Kwiecień zmierza ku końcowi a zapowiedzi nowego wydania brak...na katedrze nawet okładka się nie pojawiła...
Awatar użytkownika
Orochimaru
Mistrz Pióra

Postautor: Tinka92 » 23 kwietnia 2012, 23:46 - pn

Właśnie ja czekam czekam szukam i szukam i nie mogę znaleźć żadnej informacji dotyczącej pojawienia się pierwszej części Opowieści mianowicie Ogrodów Księżyca, poczytałam dużo recenzji na temat tego zbioru i mam wielką ochotę na zakupienie tej książki, jednak nigdzie nie mogę jej wynaleźć, może jakieś podpowiedzi?
Tinka92
Przechodzień

Postautor: baksik123 » 23 kwietnia 2012, 23:46 - pn

W empiku można zamówić za +/- 35 zł
baksik123
Czytacz

Postautor: Tinka92 » 23 kwietnia 2012, 23:46 - pn

sęk w tym, że ten produkt w empiku jest już niedostępny :(
Tinka92
Przechodzień

Postautor: baksik123 » 23 kwietnia 2012, 23:46 - pn

Tinka92 pisze:sęk w tym, że ten produkt w empiku jest już niedostępny :(

Wychodzi na to że chyba kupiłem ostatni egzemplarz w empiku :D Ale znalazłem jeszcze na allegro http://allegro.pl/steven-erikson-ogrody ... 49727.html Proszę
baksik123
Czytacz

Postautor: Orochimaru » 24 kwietnia 2012, 23:46 - wt

A ja ponownie pytam co z nowym wydaniem :P?
Awatar użytkownika
Orochimaru
Mistrz Pióra

Postautor: Yath » 29 kwietnia 2012, 23:46 - ndz

Stąd:
http://www.nexto.pl/ebooki/miecze_i_mroczna_magia_p31424.xml
można pobrać darmowy fragment opowiadania Stevena Eriksona "Kozły ofiarne".
Ciekawostką jest urywek, w którym tłumacz nie może zdecydować się, jak "spolszczyć" imię żołnierki i mamy Przywiędłą, a następnie Suszkę.
Żadna historia nie ma początku i końca. Początki i końce można wymyślić, by służyły jakiemuś celowi, chwilowym, ulotnym zamiarom, lecz ze swej fundamentalnej natury są czymś arbitralnym i istnieją wyłącznie jako wygodna konstrukcja ludzkiego umysłu.
Yath
Bezimenny

Postautor: bigrat » 29 kwietnia 2012, 23:46 - ndz

opowiadanie to niby oficjalnie nie dzieje się w świecie malazańskiej ale są trzy drobne szczególiki które temu przeczą - jakiś czas temu SE nawet przyznał że akcja dzieje się w Siedmiu Miastach na południe od Shal Morzinn
Saperzy? Kto ich wymyślił... To absurd!!!
bigrat
Pisarczyk

Postautor: NoName » 12 maja 2012, 23:46 - sob

Może to i obłęd ale...Przeglądając Allegro zajrzałem jak jest z dostępnością Eriksona na tym portalu. I zrobiłem oczy jak przysłowiowe 5 zł. Nie chodzi o wybór (bo jest spory), ale o niektóre ceny. "Ogrody Księżyca" chodzą za bajeczne ceny. Widziałem ofertę za 70 zł + wysyłka i ludzie licytowali. Trafiła się nawet aukcja za 139 z opcją kup teraz. Normalnie obłęd. Co prawda była jeszcze oferta dwóch pierwszych tomów za 65 zł ale sądzę, że to się jeszcze zmieni. Co się nie robi dla ulubionych książek :)
Awatar użytkownika
NoName
Cthulhu

Postautor: Orochimaru » 19 maja 2012, 23:46 - sob

Z uporem maniaka - kiedy nowe wydanie?
Awatar użytkownika
Orochimaru
Mistrz Pióra

PoprzedniaNastępna

Wróć do Steven Erikson