Malazańskie Wiki

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Malazańskie Wiki

Postautor: Toread » 06 lipca 2006, 23:46 - czw

Witam,
ponieważ co roku muszę sobie wszystko od początku przypominać itd zacząłem rozglądać się za wiki o świecie Eriksona. Jedyne które znalazłem to https://starvalddemelain.pbwiki.com/, jak na razie nie znalazłem żadnego polskiego odpowiednika. W związku z tym zacząłem robić
http://discordia.pl/malazan. Idzie mi powoli, bo nie jest to jedyne zajęcie w moim życiu ;>, ale co tam - mam nadzieję, że do 7 tomu uda mi się wepchnać informacje z tych 6. Jeżeli już jest taki projekt, to żeby nie mnożyć bytów z chęcią się do niego przyłączę. Jeżeli nie ma - to zapraszam do współtworzenia.
Toread
Czytacz

Postautor: Nightchill » 07 lipca 2006, 23:46 - pt

No to niezłe wyzwanie. Nie za bardzo umiem sobie wybrazić, jak to sobie wyobrażasz. Na razie, to więcej informacji można zapewne znaleść w zwykłej Wikipedii. Przede wszystkim przydałoby sie zacząć od jakiś zakładek (bohaterowie, historia, itd.).
"Jakie jezioro, taka pani..."
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Toread » 07 lipca 2006, 23:46 - pt

Nightchill pisze:No to niezłe wyzwanie. Nie za bardzo umiem sobie wybrazić, jak to sobie wyobrażasz. Na razie, to więcej informacji można zapewne znaleść w zwykłej Wikipedii. Przede wszystkim przydałoby sie zacząć od jakiś zakładek (bohaterowie, historia, itd.).

Pewnie można, ale po angielsku, a ja na przykład nie posiadam słowniczka, jak zostały poszczególne rzeczy przetłumaczone. Co do kształtu, zakładek i tym podobnych - mechanizm mediawiki jest na tyle pojemny, że zmieści te rzeczy w sobie, jak na razie są 4 osoby wpisujące dane, dyskutujące nad ich kształtem itp. Im więcej ich będzie, tym lepiej będzie pewnie to wyglądać ;>
Toread
Czytacz

Postautor: Nightchill » 08 lipca 2006, 23:46 - sob

Miałam na myśli polską Wikipedię, a tam zdaje mi się, jest bibliografia z blurbami i okładkami. Nie zauważyłam niczego ponadto w linku, jaki podałeś.
Zastanawiam się, czy nie byłoby warto poprosić autorów anglojęzycznej encyklopedii o pozwolenie na przetłumaczenie niektórych tekstów (oczywiście z zaznaczeniem skąd pochodzą). Wyzwaniem będzie i tak olinkowanie wszystkich terminów, które mają swoje pozycje w encyklopedii (tak jak to jest przyjęte w Wikipedii). Jeśli masz jakieś problemy z terminologią, to służę pomocą, bo wszystkie części (oprócz piątej) mam w obu językach.
"Jakie jezioro, taka pani..."
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Toread » 09 lipca 2006, 23:46 - ndz

Nightchill pisze:Miałam na myśli polską Wikipedię, a tam zdaje mi się, jest bibliografia z blurbami i okładkami. Nie zauważyłam niczego ponadto w linku, jaki podałeś.
Zastanawiam się, czy nie byłoby warto poprosić autorów anglojęzycznej encyklopedii o pozwolenie na przetłumaczenie niektórych tekstów (oczywiście z zaznaczeniem skąd pochodzą). Wyzwaniem będzie i tak olinkowanie wszystkich terminów, które mają swoje pozycje w encyklopedii (tak jak to jest przyjęte w Wikipedii). Jeśli masz jakieś problemy z terminologią, to służę pomocą, bo wszystkie części (oprócz piątej) mam w obu językach.

Szczerze mówiąc to przydałby się słowniczek polsko-angielsk, a jeszcze bardziej pomoc w aktualizacji i usystematyzowaniu.
Toread
Czytacz

Postautor: Brecht » 11 października 2006, 23:46 - śr

Skoro nie mogę tego znaleźć na Wiki, proszę więc o wyjaśnienie pewnych określeń z książki, które ułatwią mi brnięcie przez kolejne strony drugiego tomu ;) :

Konwergencja - (?) domyślam się, że jest to zgromadzenie zmiennokształtnych w celu uzyskania ascendencji

ascendencja (ascendent) (?)

jednopochwycony a d'ivers?
Ostatnio zmieniony 11 października 2006, 23:46 - śr przez Brecht, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Brecht
Przechodzień

Postautor: Elektra » 11 października 2006, 23:46 - śr

Brecht pisze:jednopochwycony a d'iwers?

Jednopochwycony zmienia się w jedno inne stworzenie, a d'ivers w wiele.
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: Himura » 11 października 2006, 23:46 - śr

Konwergencja (łac. convergere, zbierać się, upodabniać się) proces upodobniania się do siebie kultury, gospodarki czy systemów prawnych wynikające z globalizacji oraz integracji państw narodowych.
----------------------------------------------------------------------------------
Konwergencja (łac. convergere, zbierać się, upodabniać się); w biologii, proces powstawania podobnych form żywych pod wpływem takich samych warunków środowiskowych. Źródłem konwergencji jest występowanie tych samych czynników doboru naturalnego wpływających na proces ewolucji różnych populacji.
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Brecht » 11 października 2006, 23:46 - śr

No dobrze, ale domyślam się, że ascendent jest jakimś bytem boskim, w takim razie kim lub czym są jednopochwyceni oraz d'iversi?
Awatar użytkownika
Brecht
Przechodzień

Postautor: Bianka » 11 października 2006, 23:46 - śr

To już gdzieś było na forum omawiane.
Tak na prawdę nie dokładnej formułki.

Zmiennokształtny - Nie wiadomo jak długo żyją, zmieniają się w zwierzątka i większość z nich coś tam czaruje. To trochę jak rasa -podobno się tacy rodzą.

Ascendent to... Popatrz raczej na to w kategoriach gry: o jeden poziom postaci wyżej.
Który wymiata pionki na planszy jak chce, i jest w pół drogi do boskości.

Reke jest zmiennokształtym i ascendentem jednocześnie. Chociaż zdaje się ze on się jednopochwyconym nie urodził. No ale Treach był jednopochwyconym i ascendtem a później.. awansował.

Jak już gdzieś ustaliśmy następny etap to bóg. Znaczy ascendent co umarł i ma wyznawców.
kostka sera dla Y'Ghatan

Mr Shine
Him Dimond
Awatar użytkownika
Bianka
Cthulhu

Postautor: Kalriem » 11 października 2006, 23:46 - śr

To chyba odpowiedni temat do takich pytań jest TU.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Farin » 12 października 2006, 23:46 - czw

Kalriem pisze:To chyba odpowiedni temat do takich pytań jest TU.

/\
|
|
O to właśnie jest taki Ascendent ;]
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: Bianka » 13 października 2006, 23:46 - pt

Może złóżmy kult moderatora ;)
kostka sera dla Y'Ghatan

Mr Shine
Him Dimond
Awatar użytkownika
Bianka
Cthulhu

Postautor: toudi » 13 października 2006, 23:46 - pt

Wielki dom Moderatora.
Tylko co będzie wchodziło w jego skład, no i kto??
królową już mama Kalriem.
Grota by się przydała.
Potem trzeba wybrać ludzki aspekt kultu. Tarcza Kowadło. Boży jeździec. Śmiertelny miecz. Arcykapłanów. No i lokal na świątynie wynająć
Ostatnio zmieniony 13 października 2006, 23:46 - pt przez toudi, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: Bianka » 13 października 2006, 23:46 - pt

Z lokalem ciężko trzeba od razu zorganizować samofinansowanie. Może system ofiar kwartalnych? Jakieś odpusty.

A grota już jest, Jedyna na świecie działająca na hasło dziedzina moderatora :D
No przydałaby się chwytliwa nazwa.
kostka sera dla Y'Ghatan

Mr Shine
Him Dimond
Awatar użytkownika
Bianka
Cthulhu

Następna

Wróć do Steven Erikson