MKP w Minecrafcie

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

MKP w Minecrafcie

Postautor: baksik123 » 19 lutego 2012, 23:46 - ndz

Witam wszystkich miłośników Malazańskiej Księgi Poległych. Otóż wpadłem na pomysł że możemy zrobić któreś z miast, zamków, twierdz itp itd w słynnym już minecrafcie. Na początek serwer mógłby stać np u mnie na kompie a później jeśli było by więcej chętnych można kupić dedyka i tam kontynuować naszą pracę. Jeśli byłby ktoś z was chętny piszcie tutaj albo na gg 8704762. Zostanie nam tylko obgadanie jaki tryb gry i co budujemy :)

Moim pomysłem było by zbudowanie Pale a nad nim odprysku Księżyca. Co prawda roboty by było od groma ale do zrobienia no nie. Dlatego potrzebowalibyśmy ludzi z zapałem

A tu link dla tych którzy nie wiedzą jakie cuda można budować w minecrafcie
http://www.wykop.pl/link/1048641/palac- ... timelapse/
baksik123
Czytacz

Postautor: Anomander Rake » 20 lutego 2012, 23:46 - pn

Żeby nie było, że jestem jakiś niezainteresowany, to powiem od razu szczerze - pierwszy raz usłyszałem o minecrafcie ;) Więc sobie doczytałem i obejrzałem to co podrzuciłeś - w istocie imponujące...
Ale na tym to trzeba się raczej znać technicznie prawda? I poświęcić temu zapewne sporo czasu...
Twój pomysł jest dobry, pytanie, co rozumiesz przez ludzi "z zapałem" ;)
Two bells. That was the full duration of Rake's visit to the island and its people. He described the ferocity of that short time, and his dismay and
exhaustion which led him to withdraw into his warren if only to slow the hammering of his heart.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Pisarczyk

Postautor: baksik123 » 20 lutego 2012, 23:46 - pn

Znać technicznie ? nie, postawić serwer to kwestia kilku minut u siebie na kompie. Kwestia dedyku jeszcze mniej roboty w sumie mogę nawet sam go opłacić i tam robić. A co do zapału no to jeśli mielibyśmy budować jakąś imponującą budowle to troszkę trzeba mieć zmysłu estetycznego. A co do czasu to troszkę trzeba poświecić no ale co Rzymu też od razu nie zbudowali ;)

Jeśli do soboty znaleźli by się jacyś chętni jestem w stanie uruchomić serwer dedykowany na 10 slotów na początek.
baksik123
Czytacz

Postautor: Farin » 20 lutego 2012, 23:46 - pn

Anomander Rake pisze:Żeby nie było, że jestem jakiś niezainteresowany, to powiem od razu szczerze - pierwszy raz usłyszałem o minecrafcie ;) Więc sobie doczytałem i obejrzałem to co podrzuciłeś - w istocie imponujące...
Ale na tym to trzeba się raczej znać technicznie prawda? I poświęcić temu zapewne sporo czasu...
Twój pomysł jest dobry, pytanie, co rozumiesz przez ludzi "z zapałem" ;)
Obracać się w Internecie i nie znać Minecrafta - Shame on you!!!!
To jest gra niezależna. Biegasz ludzikiem i sobie budujesz z klocków(wszystko w kształcie sześcianów) - opis gry oczywiście w skrócie podany, resztę znajdź sobie sam :P

baksik123 - porywasz się na wiatraki :]
Żeby coś takiego zrobić potrzeba nam najpierw odpowiedniego rysunku "technicznego" - najgorsza część to jak takie Pale czy odprysk wygląda. Potrzeba na to zacięcia do przestudiowania książek z opisem tego miasta czy też opisem odprysku...

Jeśli dobrze pamiętam to nie było zbyt wiele tekstu opisowego....
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: Scav » 20 lutego 2012, 23:46 - pn

Farin pisze:baksik123 - porywasz się na wiatraki :]
Żeby coś takiego zrobić potrzeba nam najpierw odpowiedniego rysunku "technicznego" - najgorsza część to jak takie Pale czy odprysk wygląda. Potrzeba na to zacięcia do przestudiowania książek z opisem tego miasta czy też opisem odprysku...

Jeśli dobrze pamiętam to nie było zbyt wiele tekstu opisowego....

Dokładnie. Już większa szansa zbudować Darudźystan lub Capustan, przynajmniej mapy ich są, no i bardziej szczegółowo opisane, co nie zmienia faktu że raczej nierealne do zrobienia ;p
I'm not crazy. I'm just not user-friendly.
Scav
Asimov

Sam doszedłem do wniosku że lepiej postawić Capustan,a co do tego że nie realne jak by tak ludzie myśleli to byśmy dziś raczej tej wspaniałej książki nie mieli :) A to link też do nierealnej "rzeczy"

http://www.youtube.com/watch?v=HtMrdJkuS68
baksik123
Czytacz

baksik123 Chyba mnie nie zrozumiałeś. Tu nie chodzi o to, że to jest nie do zrobienia w Minecrafcie - widziałem takie rzeczy w tej grze zrobione, które biją na głowę Malbork i to kilka razy - Po prostu do takiego odtworzenia potrzebny jest PLAN, albo jakieś info opisowe. Zauważ, że w przypadku zamku oni najprawdopodobniej korzystali z ogólnodostępnych rysunków typu: co gdzie i w jakiej odległości/wysokości.
My tego nie mamy.
Zanim założysz jakikolwiek serwer, weź kartę papieru, długopis/ołówek i siądź na jeden wieczór z książkami MKP i spisz wszystkie tam występujące opisy choćby takiego odprysku. Wtedy zobaczysz w czym tkwi problem :]
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Nie bądźmy aż tacy odkładni nie musimy mieć dom po domu co gdzie stoi ogólny plan Capustanu jest i można znaleźć między wierszami opisy dokładne najważniejszych budynków. Według mnie na początek wystarczy jak się zrobi te najważniejsze czyli Pałać i Niewolnika, później mury zaplanować obozy a na końcu domki zwykłych ludzi
baksik123
Czytacz

Tu nie chodzi o dokładność tylko o zwrócenie twojej uwagi, że takie projekty najpierw zaczyna się na kartce papieru.
Budynku nie zaczynasz od zbudowania, tak jak wyjdzie, a dopiero później od przeróbek, tylko najpierw od planu, a taki najlepiej w pierwszej kolejności wykonać na kartce papieru z książką w ręku :]

Ps. Żeby nie było, że jestem na nie: Jestem chętny do zabawy w Minecrafcie ale na ułożenie, wyrysowanie i zaplanowanie co gdzie i jak nie mam zbytnio czasu :]
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Narysowanie tego na kartce według mnie nie wiem czy jest sens ale użycie planu miasto które jest na internecie jak najbardziej na nim można przecież dopisywać co i jak no nie ? Ja bym pomyślał nad skalą jakie maja być rozmiary naszych budowli i z jakich materiałów co budujemy.

http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... ustan.jpg/
Weźmy tą mapkę ja bym zrobił tak. Najpierw bramy zrobiłbym "szkielet" i następnie budowałbym po kolei te budynki które są oznaczone liczbami uwzględniając w tym zwykłe budynki, lecz zostawiając je na koniec. Przed końcowymi budynkami zrobiłbym drogi żeby wiedzieć co i jak, można by też było wydzielić place gdzie by stawiało się poszczególne budowle za pomocą tabliczek na których pisałoby co w danym miejscu stawiamy. Wiem, wiem chaos ale wszystko mam w umyśle i jak dojdziemy kto by był chętny budować można zrobić burze mózgów i ustalić już dokładnie co i jak.
baksik123
Czytacz

Postautor: Anomander Rake » 21 lutego 2012, 23:46 - wt

To jest gra niezależna. Biegasz ludzikiem i sobie budujesz z klocków(wszystko w kształcie sześcianów) - opis gry oczywiście w skrócie podany, resztę znajdź sobie sam

Ha ha ha no dzięki, rzeczywiście, shame :P Nie wiem jak tego dokonałem, może tak, że jakoś artystycznie jestem cienias, więc skupiałem się raczej na grach i takich tam, a nie na tworzeniu :P
Jak mówiłem nie znam się, ale Farin chyba ma sporo racji, ja się właśnie tego obawiałem między innymi, że to sporo roboty i to niekoniecznie takiej, którą ja bym potrafił wykonać... Sam nie wiem... Pomysł jest, rzecz jasna, kuszący, ale zadanie trudne ;)
Two bells. That was the full duration of Rake's visit to the island and its people. He described the ferocity of that short time, and his dismay and
exhaustion which led him to withdraw into his warren if only to slow the hammering of his heart.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Pisarczyk

Postautor: baksik123 » 21 lutego 2012, 23:46 - wt

Anomander Rake pisze:
To jest gra niezależna. Biegasz ludzikiem i sobie budujesz z klocków(wszystko w kształcie sześcianów) - opis gry oczywiście w skrócie podany, resztę znajdź sobie sam

Ha ha ha no dzięki, rzeczywiście, shame :P Nie wiem jak tego dokonałem, może tak, że jakoś artystycznie jestem cienias, więc skupiałem się raczej na grach i takich tam, a nie na tworzeniu :P
Jak mówiłem nie znam się, ale Farin chyba ma sporo racji, ja się właśnie tego obawiałem między innymi, że to sporo roboty i to niekoniecznie takiej, którą ja bym potrafił wykonać... Sam nie wiem... Pomysł jest, rzecz jasna, kuszący, ale zadanie trudne ;)

Wiesz zawsze można spróbować to w niczym jeszcze nigdy nie przeszkodziło ;) spodoba Ci się to może się wkręcisz a jak nie to nie

Troszkę grzebałem w internecie mówiliście o ołowku i papierze ja znalazłem coś lepszego ;)

http://luktarig.deviantart.com/art/Capu ... ustan&qo=3
http://luktarig.deviantart.com/art/Capu ... ustan&qo=0
http://luktarig.deviantart.com/art/Capu ... ustan&qo=6
http://luktarig.deviantart.com/art/Capu ... ustan&qo=7
baksik123
Czytacz

Postautor: Anomander Rake » 22 lutego 2012, 23:46 - śr

Faktycznie, lepsze niż ołówek i papier, niemniej i tak trzeba by teraz pogrzebać w książkach i sprawdzić, czy to dobre jest, czy jednak trzeba sięgnąć po ołówek ;)
W ogóle robiłeś już kiedyś coś takiego?
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Pisarczyk

Postautor: baksik123 » 22 lutego 2012, 23:46 - śr

W sensie czy budowałem już coś w minecrafcie ? Tak budowałem mieliśmy we wakacje z kolegami serwer survival ale jak to we wakacje nie było za dużo czasu więc może z miesiąc pograliśmy. Co do tego czy się zgada to ta "animacja" była robiona przez fana MKP więc tak raczej się zgadza, no ale zawsze można sprawdzić
baksik123
Czytacz

Wróć do Steven Erikson