Nowe przygody nekromantów

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: DeVIdzEj » 09 października 2008, 23:46 - czw

kurcze, troche zart ze to ... OPOWIADANIE zostalo wydane jako ksiazka i to jeszcze taka czczionka jak dla dzieci z podstawowki... do tego cena 15zl :shock: :shock:

opowiadanko swietne, naprawde. tlumaczzenie az widac ze wrecz genialne ;) pozdrawiam moje 15zl! :) :wink:
Awatar użytkownika
DeVIdzEj
Czytacz

Postautor: utrivv » 15 października 2008, 23:46 - śr

Przeczytałem to opowiadanko - niezłe ale niedorobione trochę. Jeżeli kilka gwoździ mogło skorzystać z mocy "Krwi Maela" to czemu nie zapomniany bóg? A czemu nie nekromanci?
A ta wstawka na końcu - to co to miało być? Przecierz znając naszych bohaterów można powiedzieć (parafrazując Bonda) Oto świnki gonią wilka.
Nie chcę spoilerować ale "humorystyczna" strona opowiadanka nie pozwala autorowi rozwinąć kilku interesujących wątków.
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Postautor: Bezdech » 15 października 2008, 23:46 - śr

Mam niemile wrażenie ze te nowelki zostały stworzone tylko i wyłącznie z kapitalistycznego podejścia wydawcy, co mnie smuci znając i szanując MKP.
niejeden już raz natknąłem sie na oddzielne nowelki pięknych powieści i za kazdym razem z odraza je odkładałem wiec na pewno nie sięgnę po te od Eriksona aby przez przypadek nie zasmrodzić sobie wyobrażenia o Malazanskich KSiegach Poległych.
Bezdech
Czytacz

Postautor: Himura » 15 października 2008, 23:46 - śr

A czytałeś choć jedną?
Kwestie dlaczego napisał nowelki o nekromantach i do kogo są skierowane autor wyjaśnił we wstępie do pierwszej z nich.
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Jak napisalem boje sie je wręcz do rąk brac, a nie ze je krytykuje :)
co nieznaczy ze faktycznie moga być dobre!
Kogo uznać za sprawców zbrodni? Rozważano różne możliwości, ostateczny jednak wybór padł na niewielką grupę Żydów schizmatyków, czyli chrześcijan
Bezdech
Czytacz

Postautor: grubshy » 15 października 2008, 23:46 - śr

Gdyby nie wiazalo sie toto (dosc luzno) ze swiatem MKP to omijalbym to szerokim lukiem, bo ten rodzaj humoru zupelnie do mnie nie trafia.
No ale jako, ze to ten sam swiat to jestem gotow wydac ~10zl za tom(ik) i przeczytac.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

czyli poniekąd zgadzasz sie ze trochę to śmierdzi kapitalistycznym podejściem wydawcy
Kogo uznać za sprawców zbrodni? Rozważano różne możliwości, ostateczny jednak wybór padł na niewielką grupę Żydów schizmatyków, czyli chrześcijan
Bezdech
Czytacz

Postautor: Himura » 15 października 2008, 23:46 - śr

To nie jest tak.
Na zachodzie te nowelki wychodziły w bardzo limitowanym nakładzie, dopiero ostatnio trafiły do "normalnego" obiegu.
Dlaczego autor je napisał przeczytaj we wstępie do "Krwawego tropu" - wyjaśnił to sam - doskonale.
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: grubshy » 16 października 2008, 23:46 - czw

Bezdech to nie do konca tak - nie odczulem, ze to odcinanie kuponow od slawy MKP, bo ksiazeczki sa napisane zupelnie inaczej - poprostu nie przepadam za takim poczuciem humoru. Ale jak mowilem, za stosunkowo niewielka cene, fan swiata Malazu moze sie dowiedziec np. co to jest 'krwawe wino' albo, ze Jaghuci stworzyli demony na podobienstwo Forkul - Assail.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: 0lukasz0 » 18 października 2008, 23:46 - sob

grubshy pisze: albo, ze Jaghuci stworzyli demony na podobienstwo Forkul - Assail.

Hmm. Ja zrozumiałem, że te demony były Forkul-Assailami...
Przecież jeśli wina spada na wszystkich, nie można nikogo oskarżyć. Na tym właśnie polega odpowiedzialność zbiorowa. Niepowodzenie to raczej pech albo coś w tym rodzaju. Terry Pratchett, Wiedźmikołaj
Awatar użytkownika
0lukasz0
Asimov

Postautor: kleju » 19 października 2008, 23:46 - ndz

0lukasz0 pisze:
grubshy pisze: albo, ze Jaghuci stworzyli demony na podobienstwo Forkul - Assail.

Hmm. Ja zrozumiałem, że te demony były Forkul-Assailami...

Zgadzam się ze zdaniem jakie ma Grubshy. Nie potrafie teraz przytoczyć tekstu, ale o ile dobrze kojarze to były to demony stworzone na podobieństwo rasy Forkul-Assail.
kleju
Przechodzień

Postautor: Himura » 06 grudnia 2008, 23:46 - sob

Na Esensji pojawiła się recenzja "Mętów...":
http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=6444
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Nehan » 07 grudnia 2008, 23:46 - ndz

przepraszam, ale

GDZIE HENRYK TUR?!?!?!?!

:wink:
EXTERMINATE EXTERMINATE
Awatar użytkownika
Nehan
Asimov

Postautor: Himura » 08 czerwca 2009, 23:46 - pn

Przeczytałem "Męty końca śmiechu".
IMO to najsłabsza z "przygód nekromantów", ale wciąż jest nieźle.
Książka krótka to i podsumowanie krótkie: :)
Tylko dla fanów cyklu.
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Himura » 28 września 2009, 23:46 - pn

Na zachodzie wychodzi zbiorcze wydanie 3 pierwszych nowelek:
Obrazek
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

PoprzedniaNastępna

Wróć do Steven Erikson