Potencjalna ekranicacja książek Eriksona

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Kalriem » 22 lipca 2009, 23:46 - śr

Nie, ani anime, ani animo-filmo-podobne coś nie będzie pasowało do Malazu. Żaden film, czy serial z tego nie wyjdzie, bo za dużo wątków zostanie pominiętych. Niektóre książki nie powinny zostać zekranizowane, imo.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: utrivv » 03 sierpnia 2009, 23:46 - pn

Czyli reasumując powstanie brazylijski tasiemiec który w 20000 odcinków zawrze wszystkie wątki książki, nawet te o któych autor tylko pomyślał a nawet te o których starał się zapomnieć.
To będzie porywająca epopeja z doborową obsadą:
Rubens de Falco (znany z roli Leoncio w Niewolnicy Isaury) zagra naszego don juana z Darudżystanu.
Lucélia Santos jako Gburka
Woody Allen jako Kruppe.
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Postautor: Selverin » 04 sierpnia 2009, 23:46 - wt

Ale przecież Ogrody Księżyca były na początku pisane jako scenariusz do serialu TV. Tylko że nikt nie chciał go zekranizować, więc Erikson przerobił go na książkę.
Selverin
Czytacz

Postautor: utrivv » 06 sierpnia 2009, 23:46 - czw

Jestem świezo po obejrzeniu 2 filmów animowanych o świecie dysku Pratchetta: 3 wiedźmy i Muzyka Duszy.
Kreska prymitywna, skróty i przeinaczenia ale mimo to ogląda się świetnie. Niektóre postacie dobrane są fajnie inne imo źle ale ogólnie bardzo się cieszę że to zobaczyłem. Zupełnie odwrotne wrażenia mam po obejrzeniu Wiedźmikołaja (film zrobiony "normalnie" przez BBC) - nuda aż wieje, brakuje napięcia, czarowności i żartów.
Dlatego mam nadzieję że jeżeli za ekranizację nie weźmie się mistrz kina to powstanie właśnie film animwany. Tylko nie ograniczałbym sie do formy 120 minutowej i wyciął niektóre wątki koncentrując się na akcji.
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Postautor: Selverin » 07 sierpnia 2009, 23:46 - pt

MKP jest za obszrne na jakikolwiek film. Skaracanie i wycinanie wątków popsułoby kompletnie fabułe. Żeby to było na poziomie musiałoby byc wykonane z jakością władcy pierścieni. Ale porównując do Władcy Pierścieni Ogrody Księżyca mają długość jak druzyna księżyca+dwie wieże. W władcy pierścieni i tak sporo wycięto a 2 cześci trwały łącznie ponad 7 godzin. A nikt sie raczej nie podejmie filmowania MKP jeżeli każdy tom trzeba by dzielic na kilka filmów. Tak więc jedyne co pozostaje to serial - 1 tom = 1 sezon.
Selverin
Czytacz

Postautor: NoName » 25 października 2010, 23:46 - pn

Szczerze mówiąc bardziej niż ekranizacja prawdopodobne jest, że jakiś zespół pod wpływem lektury Eriksona nagra płytę czy choćby jeden utwór poświęcony światu Imperium Malazańskiego :) Takie przypadki już miały miejsce
Awatar użytkownika
NoName
Cthulhu

Postautor: kyuss » 26 października 2010, 23:46 - wt

pełno tego na YT od metalu po akustyczne bardowskie kawałki
"będąc Miłością będę wszystkim i spełni się moje marzenie"
Awatar użytkownika
kyuss
Pisarczyk

Postautor: NoName » 26 października 2010, 23:46 - wt

Wiem, widziałem. Tylko, że mnie nie chodzi o amatorskie nagrania, ale o coś bardziej profesjonalnego, za czym stoi więcej doświadczenia i potencjału.
Awatar użytkownika
NoName
Cthulhu

Postautor: Bartas2001 » 11 stycznia 2011, 23:46 - wt

hmm może zrobią jak mają w planach z Mroczną Wieżą Kinga...
film później serial nie wiem ile znowu film itd ,chyba coś w ten deseń planują.
Generalnie jak HBO by przejęło ten pomysł to połowa sukcesu...
no i przypominam iż wielu wiesza/ło psy na władku, ale jak dla mnie przyjemna ekranizacja szczególnie wersje rozszerzone...
więc zamiast marudzić czego nie będzie to pisać petycje aby brali się do dzieła ;). poza tym jeszcze sie nie urodził taki co by wszystkim dogodził . wiec na pewno będziecie mieć na co narzekać.
Bartas2001
Czytacz

Postautor: iniside » 12 stycznia 2011, 23:46 - śr

Bartas2001 pisze:hmm może zrobią jak mają w planach z Mroczną Wieżą Kinga...
film później serial nie wiem ile znowu film itd ,chyba coś w ten deseń planują.
Generalnie jak HBO by przejęło ten pomysł to połowa sukcesu...
no i przypominam iż wielu wiesza/ło psy na władku, ale jak dla mnie przyjemna ekranizacja szczególnie wersje rozszerzone...
więc zamiast marudzić czego nie będzie to pisać petycje aby brali się do dzieła ;). poza tym jeszcze sie nie urodził taki co by wszystkim dogodził . wiec na pewno będziecie mieć na co narzekać.

Niech sobie dadza spokoj z ekranizacja:
1) Trzeba by wpompowac solidny budzet w efekty specjalne (rly, Jaguci, chodzace kosci, magiczne bitwy, i ogolnie zjawiska przy ktorych wyskobudzetowe produkcje nastawione tylko na efekty poprostu wysiadaja..)
2) Nie wspominajac juz o strasznie rozbudowanych watkach. Jeden sezon - jeden tom, nawet by sie sprawdzilo. Ale kto by chcial tak gruba kase pompowac w serial ? IMO fani Malazu by te serial pojechali, a reszta by niewiedzial o co w nim chodzi ;p.
iniside
Skryba

Postautor: Rusłan » 13 stycznia 2011, 23:46 - czw

Niektórych serii książek nie da się zekranizować i MKP jest jedna z takich serii. "Pieśń Lodu i Ognia" jest kilkakrotnie mniej obszerna, nie ma w niej nagromadzenia "magicznych" zjawisk a pewnie i tak nie wszystkie wątki zostaną uwzględnione w serialu. We "Władcy Pierścieni" były tak naprawdę "tylko" trzy duże bitwy a i tak budżet produkcji był ogromny (że nie wspomnę o zmianach w fabule względem oryginału).
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: NoName » 13 stycznia 2011, 23:46 - czw

Chyba żeby Erikson napisał scenariusz specjalnie na potrzeby filmu. Powiedzmy o dochodzeniu Kellanveda i Tancerza do władzy i kolejnych podbojach. To już miałoby sens.
Awatar użytkownika
NoName
Cthulhu

Postautor: kyuss » 16 stycznia 2011, 23:46 - ndz

lub odcinkowe nowe przygody nekromantów
"będąc Miłością będę wszystkim i spełni się moje marzenie"
Awatar użytkownika
kyuss
Pisarczyk

Postautor: utrivv » 17 stycznia 2011, 23:46 - pn

Po co od razu film? Nie lepiej MKP na lodzie?
W roli Sójeczki może wystąpić Jewgienij Pluszenko.
Idę ulicą patrzę stoją, stoją nikogo się nie boją, 8 ich było.
A miałem nóż więc myślę cóż, nie dam się wziąć jak jakiś tchórz.
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Postautor: Rusłan » 17 stycznia 2011, 23:46 - pn

Heh :D dobre. Już widzę oczami wyobraźni wielką tekturową makietę Odprysku Księżyca wiszącą nad sceną :D
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

PoprzedniaNastępna

Wróć do Steven Erikson