Kim chcieli byście być w świecie grot ?

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: levi65 » 29 października 2006, 23:46 - ndz

Wszystkie postaci są tragiczne, smutne , obciążone jakimś domiarem od losu, Ascendentów i bogów. Wybór nie jest prosty. Jeśli już, chciałbym być eleintem. Ta moc, możliwości..., i jeszcze biskość źródeł magii, czyli K'rula.
levi65
Przechodzień

Postautor: Anomander Rake » 15 lutego 2012, 23:46 - śr

Pytanie: kim chcielibyście grać, jest znakomite :D :D :D
Btw. pewnie wiecie, że SE grał Anomanderem :D
Two bells. That was the full duration of Rake's visit to the island and its people. He described the ferocity of that short time, and his dismay and
exhaustion which led him to withdraw into his warren if only to slow the hammering of his heart.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Pisarczyk

Postautor: Scav » 16 lutego 2012, 23:46 - czw

Anomander Rake pisze:Pytanie: kim chcielibyście grać, jest znakomite :D :D :D
Btw. pewnie wiecie, że SE grał Anomanderem :D

Rozwijając. Jeśli dobrze pamiętam, to SE grał Tancerzem, a ICE Tronem Cienia. Co w sumie widać w ich prozie bo ICE świetnie pokazuje dość specyficzną "jaźnię" Kellanveda (zdaję się od "Stonewieldera" to widać), a sceny walk skrytobójców (z wielkim Kalamem na czele) u SE wymiatają.
I'm not crazy. I'm just not user-friendly.
Scav
Asimov

Postautor: Anomander Rake » 16 lutego 2012, 23:46 - czw

Prawda, że wymiatają. W ogóle lubię skrytobójców (prócz Perły, to dupek, aaahhhhm wolno tu używać takich słów czy zaraz pójdę do Kaptura w odwiedziny?).
SE na pewno prowadził Rake'a, a kogo jeszcze, to nie pamiętam :| Musiałbym znów przerzucać sterty papierów/plików by sobie przypomnieć :twisted:
Two bells. That was the full duration of Rake's visit to the island and its people. He described the ferocity of that short time, and his dismay and
exhaustion which led him to withdraw into his warren if only to slow the hammering of his heart.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Pisarczyk

Postautor: Scav » 16 lutego 2012, 23:46 - czw

Anomander Rake pisze:SE na pewno prowadził Rake'a, a kogo jeszcze, to nie pamiętam :| Musiałbym znów przerzucać sterty papierów/plików by sobie przypomnieć :twisted:

To że prowadził Tancerza akurat utkwiło mi w pamięci bo spodziewałem się że raczej Tronem grał, a tu taka niespodzianka :wink: O innych postaciach nie słyszałem żeby się wypowiadali.
I'm not crazy. I'm just not user-friendly.
Scav
Asimov

Postautor: Anomander Rake » 17 lutego 2012, 23:46 - pt

No mnie akurat zainteresował Rake, toteż zapamiętałem. To było przy okazji pytania o to jak narodził się pomysł na serię...
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Pisarczyk

Postautor: iniside » 19 marca 2012, 23:46 - pn

też pytanie. Szybkim Benem, oczywiscie ;p.
iniside
Skryba

Postautor: enarion » 19 marca 2012, 23:46 - pn

jezeli chodzi o nazwę tematu to tak: najbardziej nie lubię Kruppego więc odpada; chyba wybrałbym Iskarala albo Tron Cienia; i chyba tak samo w grze - SE i ICE nie stworzyli typowego świata D20, dlatego postacie to nie typowi bohaterowie którzy przemierząją świat i zdobywają xp(choć niektóre postacie są typowe np. Karsa), to świat bardziej filmowy i dlatego postać działająca z ukrycia jak Tron Cienia wydaje mi się w sam raz
enarion
Przechodzień

Postautor: Anomander Rake » 21 marca 2012, 23:46 - śr

Tron Cienia to cwany skurczybyk, na pewno bardoz interesująca postać ;)
Do Szybkiego też by mnie ciągnęło, chociaż ciągle tak mało o nim wiemy...
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Pisarczyk

Postautor: Inkiper » 22 lutego 2013, 23:46 - pt

No Ben Delat , to wiadomo dobre rozwiązanie, wielki mag domu ciemności, to musi byc kozak:D
anomander oczywiscie i jego brat to tez naprawde twardzi zawodnicy, ale ja od samego poczatku chciałem być panem tragedii Dassem Ultor...aka wędrowiec...aka pan tragedii, to jest ta postac, która przeciez dała radę i anomanderowi i kalorowi, i oprawcy, mało tego przecież on całe życie chciał kapturowi spuścić łomot, a pamiętajcie też jakim mieczem władał....
Inkiper
Przechodzień

Postautor: utrivv » 25 lutego 2013, 23:46 - pn

Inkiper pisze: Dassem Ultor...aka wędrowiec...aka pan tragedii, a pamiętajcie też jakim mieczem władał....
Zdaje się że Anomandera właśnie. Ta ostatnia walka to raczej wynik podstępu Anomandera niż umiejętności Wędrowca a do tego żył on sobie w domku długie lata zanim postanowił ruszyć na łowy. Nawet nie pamiętam o co poszło :)
Idę ulicą patrzę stoją, stoją nikogo się nie boją, 8 ich było.
A miałem nóż więc myślę cóż, nie dam się wziąć jak jakiś tchórz.
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Postautor: grubshy » 25 lutego 2013, 23:46 - pn

Wedrowiec, zgodnie z przepowiednia Piorkowej Wiedzmy, walczyl mieczem wykutym przez Anomandarisa.
A tenze zginal niejako przypadkiem, poniewazm odebral Dassemowi, szanse zemsty na Kapturze.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: Yath » 25 lutego 2013, 23:46 - pn

@grubshy pisze:
Wedrowiec, zgodnie z przepowiednia Piorkowej Wiedzmy, walczyl mieczem wykutym przez Anomandarisa.
A tenze zginal niejako przypadkiem, poniewazm odebral Dassemowi, szanse zemsty na Kapturze.

Anomander nie zginął przypadkiem. Taki dokładnie był jego zamiar. W kilku miejscach cyklu wspomina się, iż Wędrowiec został wykorzystany. Miecz, którym posłużył się Wędrowiec mógł zostać zabrany z Ławicy Avalii przez Kotyliona, tymczasem napomina on Crokusa, aby wspomniał o broni Wędrowcowi i powiedział mu, iż ma wybrać dla niego imię. Następnie Tron Cienia oraz Tancerz rozbijają u wybrzeży Genabackis statek wiozący Wędrowca i oferują mu pomoc; wiedzą , że w momencie, gdy będzie próbował zemsty na Kapturze stanie mu na drodze Rake. Kaptur ginie bez walki. Tylko te (wśród wielu innych) fakty świadczą, iż śmierć Rake była dobrowolna oraz szczegółowo zaplanowana, a w planowanie włączony był Kaptur, Kotylion i Tron Cienia.
Żadna historia nie ma początku i końca. Początki i końce można wymyślić, by służyły jakiemuś celowi, chwilowym, ulotnym zamiarom, lecz ze swej fundamentalnej natury są czymś arbitralnym i istnieją wyłącznie jako wygodna konstrukcja ludzkiego umysłu.
Yath
Bezimenny

Postautor: grubshy » 25 lutego 2013, 23:46 - pn

utrivv pisze: Nawet nie pamiętam o co poszło :)

Odnioslem sie do tego fragmentu - o nic nie poszlo, zanim Dassem ruszal na 'lowy' gdyz polowal wtedy na Kaptura. Anomander dostal niejako przypadkiem (a to, ze do tego przypadku ktos doprowadzil nie mialo teraz znaczenia)
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: Janusz S. » 25 lutego 2013, 23:46 - pn

grubshy pisze:Wedrowiec, zgodnie z przepowiednia Piorkowej Wiedzmy, walczyl mieczem wykutym przez Anomandarisa....

Sorry, że się czepiam wątków ubocznych, ale gwoli ścisłości dodam, że Zemsty wcale nie wykuł Anomander. Szczegóły są w FoD.
Janusz S.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Steven Erikson