Terry Pratchett

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Bartas2001 » 01 września 2009, 23:46 - wt

a ja sie zastanawiam
czy aby czytać owego pana muszę od czegoś zacząć czy co mi w ręke wpadnie to czytam ??
Bartas2001
Czytacz

Postautor: Himura » 02 września 2009, 23:46 - śr

Było już to wałkowane kilka razy:
można czytać jak się chcę, choć pewne rzeczy umykają, dlatego najlepiej czytać dane "pod cykle" (straż, śmierć, wiedźmy, itd) w kolejności.
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: utrivv » 03 września 2009, 23:46 - czw

Czytałem te książki wielokrotnie i dlatego uważam że większą frajdę daje czytanie w kolejności napisania.
Uwielniam to u Pratchetta: mała wzmianka na jikis poboczny temat a za chwile książka o tym.
Dam przykład:
Kosiarz - wspomnienie o drugim najwiekszym kochanku na Dysku - Casanundzie (w przypisach)
W kolejnej książce - wyprawa wiedźm Casanunda jest już bohaterem.
Kolor magii i błysk fantastyczny - nasi znajomi trafiają minn. do świątyni straszliwego bel shamharotha a w kolejnej ksiązce mamy bel shamharotha stowarzyszenie młodych mężczyzn....
Przykładów jest wiele - pamiętacie w którym tomie wspomniano po raz pierwszy urząd pocztowy?
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Postautor: 0lukasz0 » 03 września 2009, 23:46 - czw

Bartas2001 pisze:a ja sie zastanawiam
czy aby czytać owego pana muszę od czegoś zacząć czy co mi w ręke wpadnie to czytam ??

http://www.lspace.org/books/reading-ord ... index.html
Przecież jeśli wina spada na wszystkich, nie można nikogo oskarżyć. Na tym właśnie polega odpowiedzialność zbiorowa. Niepowodzenie to raczej pech albo coś w tym rodzaju. Terry Pratchett, Wiedźmikołaj
Awatar użytkownika
0lukasz0
Asimov

Postautor: Bartas2001 » 12 października 2009, 23:46 - pn

witam
właśnie ukończyłem "Nacje" i czuje mały niedosyt :)
co teraz polecicie do przeczytania !!
Bartas2001
Czytacz

Re: Terry Pratchett

Postautor: Bajnor » 19 września 2015, 23:46 - sob

http://hitsalonik.pl/produkt/swiat-dysku
Skusiłem się właśnie na zamówienie prenumeraty. Wydanie z tego co widziałem jest całkiem ładne, w twardej oprawie. Czytałem kiedyś 4 pierwsze tomy i nawet mi się podobało, ale zabrakło mi motywacji do sięgnięcia po kolejne tomy. Raz w miesiącu dwa tomy nie powinny być problemem. Co prawda kolejność wydawania kolejnych tomów w tej serii jest dziwna i z tego co słyszałem, to brak kilku książek (brak "Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie" oraz "The Shepherd's Crown". Wydawnictwo jednak pisało, że książki te prawdopodobnie zostaną wydane po wydaniu tych 42 tomów), ale w porównaniu do starego wydania to i tak wychodzi całkiem korzystnie cenowo.
Awatar użytkownika
Bajnor
Pisarczyk

Poprzednia

Wróć do Ogólnie o autorach