Ian Cameron Esslemont

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Ian Cameron Esslemont

Postautor: Nightchill » 12 stycznia 2007, 23:46 - pt

Za dwa tygodnie (jeśli nikt nie zrobi nam psikusa) wyjdzie najbardziej chyba oczekiwana na tym forum książka miesiąca. Czego się głównie po niej spodziewacie? Tak jak teraz "Noc noży" rządzi w wąku "Na co czekacie?", tak miejmy nadzieję, że nie będzie za jakiś czas gwiazdą wątku "Książka, która mnie rozczarowała" ;).
Pocieszająca (jak dla mnie) jest opinia, że jak komuś podobało się ostatnie stocoś stron "Ogrodów księżyca", to "Noc noży" też będzie. Podobno napisana jest bardzo podobnie i nie chodzi tylko o to, że w obu przpadkach mamy opis wydarzeń jednej nocy.

PS. A propos psikusów, to właśnie odkryłam coś podejrzanego. Termin dostępności książki na Merlinie przesunął się z 25 stycznia na 29. Hmmm...
"Jakie jezioro, taka pani..."
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Elektra » 12 stycznia 2007, 23:46 - pt

Hm... po tym, jak widziałam Żywostatki dwa dni przed premierą, mam raczej nadzieję, że z Nocą noży będzie tak samo. ;) Z drugiej strony, jeśli się przesunie o te trzy dni, to bardzo płakać nie będę, bo i tak mam szkołę i nie będzie czasu na czytanie.

Prolog mi się podobał i mam nadzieję, że reszta też będzie, chociaż nie oczekuję arcydzieła. ;)
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: Metzli » 13 stycznia 2007, 23:46 - sob

Ja jestem szalenie ciekawe jak wyjdzie Esslemontowi jego debiut :) Owszem, czytałam prolog, ale to stanowczo za mało żeby powiedzieć coś więcej. Mam jednak nadzieję, że książka człowieka, który współtworzył ubóstwianą przeze mnie MKP nie okaże się strasznym gniotem ;P Nie, nie biorę nawet pod uwagę takiej możliwości :mrgreen:
Awatar użytkownika
Metzli
Skryba

Postautor: Himura » 13 stycznia 2007, 23:46 - sob

Pan Jakuszewski pisał kiedyś, że Erikson to to nie jest, ale nie jest też źle.
Także jestem dobrej myśli!
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: toudi » 13 stycznia 2007, 23:46 - sob

Czekam na niego z niecierpliwością. Bardzo bym się cieszył gdyby nie odbiegał od reszty MKP. Może dzięki takim książką Erikson stanie się bardziej popularny
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: Metzli » 13 stycznia 2007, 23:46 - sob

Cóż, może być i tak :) Tym bardziej, że "Noc noży" można chyba czytać nie znając zupełnie wcześniejszych książek o MKP. Ale jak na razie to raczej Erikson napisanymi już książkami zapewnia dość dobrą reklamę Esslemontowi. Przynajmniej wśród osób zafascynowanym MKP. Większość osób (jak nie wszystkie) sięgnie po "Noc noży" choćby z czystej ciekawości :mrgreen:
Awatar użytkownika
Metzli
Skryba

Postautor: mec » 20 stycznia 2007, 23:46 - sob

lata cale sie nie odzywalem, dzis wchodze na stronke maga i patrze wisi Esslemont i data 26 stycznia ! świetnie !
bedzie dobra przekąska dla kazdego fana malazu przed kolejnym tomem Eriksona ( a wlasnie jakas nowelka S.E. sie moze szykuje jeszcze przed kolejnym tomem?)
pamietam, ze wydawnictwo zapewnilo, ze na nasze porsby bedzie Esslmont w 2007, ale podejrzewalem ze cos moze sie przesunac , spasc na nastepny kwartaly itd. ale jest i to juz na poczatku roku
dzieki :)
"Tych, którzy umierają zdrowo, wypycha się i wystawia na widok publiczny w szklanych skrzyniach jako przykłady właściwego życia."
Steven Erikson, "Zdrowe zwłoki"
Awatar użytkownika
mec
Asimov

Postautor: Nightchill » 20 stycznia 2007, 23:46 - sob

mec pisze:lata cale sie nie odzywalem, dzis wchodze na stronke maga i patrze wisi Esslemont i data 26 stycznia ! świetnie !

Najlepszy dowód na to, że trzeba się odzywać. Jak się wystarczająco długo wierci dziurę w brzuchu naszym redaktorom, to czasem można coś załatwić :D.
mec pisze:a wlasnie jakas nowelka S.E. się moze szykuje jeszcze przed kolejnym tomem?

Przed raczej nie. Co prawda w tym roku ma wyjść na szerokim świecie trzeci tom przygód nekromantów "The Lees of Laughter's End", ale nie znamy na razie planów MAG'a w tej kwestii.
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: zła » 21 stycznia 2007, 23:46 - ndz

Podchodzę do tej pozycji troszkę sceptycznie.
To, iż Esslemont tworzył świat MKP to wcale nie znaczy, że Jego książka będzie dobra ;P
Tworzenie świata to zupełnie coś innego niż napisanie książki ;P
Oczywiście kupię tą pozycję : )

Dodam jeszcze tylko, że okładka jest koszmarna ;P
Awatar użytkownika
zła
Pisarczyk

Postautor: mec » 21 stycznia 2007, 23:46 - ndz

Wygorowanych oczekiwan co do ksiazki nie mam, ale licze ze bedzie to sprawnie napisana historia, ktora odsloni nam kilka ciekawostek z malazanskiego swiata - cos a'la uzupelnienie do sagi Eriksona.
Przeczytalem prolog i moze byc, jesli calosc bedzie w stylu 'koncowki' Ogrodow Ksiezyca - jak wspomniala Nigchtchill, to wydaje mi sie, ze fani malazu sie nie zawioda.
"Tych, którzy umierają zdrowo, wypycha się i wystawia na widok publiczny w szklanych skrzyniach jako przykłady właściwego życia."
Awatar użytkownika
mec
Asimov

Postautor: Vanth » 23 stycznia 2007, 23:46 - wt

Boję się tej książki. Bo dorównanie kunsztowi pisarskiemu Kriksona jest po prostu niemożliwe i pozostaje miec nadzieje, że Esslemont potrafi przynajmniej zbliżyć sie do tych niebosięznych wyżyn. I aby to sprawdzic - zapewne kupię. I może się rozczaruję... a może - pozytywnie.
Awatar użytkownika
Vanth
Czytacz

Postautor: bigrat » 26 stycznia 2007, 23:46 - pt

Ha!
Mam już Noc Noży i przeczytałem od kopa. Jest super uzupełnieniem do Łowców Kości (ostatnia księga), wiecej nie zdradzam i życzę fajnego czytania
Saperzy? Kto ich wymyślił... To absurd!!!
bigrat
Pisarczyk

Postautor: Nightchill » 27 stycznia 2007, 23:46 - sob

Jestem w połowie... i w kłopocie. Nie mogę przestać porównywać stylu. Przecież to nie miał być Erikson i nie mam prawa oczekiwać, że będzie pisał identycznie. Niestety czytam, jak podejrzliwy krytyk, co psuje przyjemność czytania. Głupia ja :evil:.
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: bigrat » 27 stycznia 2007, 23:46 - sob

fakt, bardzo brakuje czarnego, wręcz absurdalnego humoru charakterystycznego dla SE...
Saperzy? Kto ich wymyślił... To absurd!!!
bigrat
Pisarczyk

Postautor: mec » 27 stycznia 2007, 23:46 - sob

ja chcialbym uprzedzic tylko i poproscic, by nikt tu nie spoilerowal !!! :D a jak juz bedzie musial , to niech weźmie w cytat i czcionke na białą zmieni, bo ja najprawdopodobniej chyba dopiero za jakies 2 tygodnie bede mial mozliwosc przeczytania. :roll:
Awatar użytkownika
mec
Asimov

Następna

Wróć do Ogólnie o autorach