C.S. Friedman

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

C.S. Friedman

Postautor: bel_e_muir » 27 kwietnia 2015, 23:46 - pn

Dawno temu czytałam jej "Trylogię Zimnego Ognia", wydaną przez MAG. Ostatnio wpadł mi w ręce jej cykl o Magistrach (wydany przez Prószyński i s-ka), został mi ostatni tom i chciałam sięgnąć jeszcze po coś więcej tej autorki.
Na Lubimy Czytać zobaczyłam, że wydała jeszcze powieśc "Obcy Brzeg", tym razem sci fi, a nie fantasy. Czy ktoś czytał i może polecić/odradzić?
Awatar użytkownika
bel_e_muir
Pisarczyk

Re: C.S. Friedman

Postautor: Shadowmage » 27 kwietnia 2015, 23:46 - pn

Niezłe. A przynajmniej takie mam wspomnienia - czytałem mniej więcej piętnaście lat temu :)
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Elektra » 30 kwietnia 2015, 23:46 - czw

Mnie też się podobał "Obcy brzeg". W sumie dzięki tej książce zaczęłam chętniej czytać science fiction. Bo do tej pory to raczej było tylko fantasy, a tu taki łagodny przeskok. Ale też dawno czytałam. Z dziesięć lat temu.

A poza tym jest wątek o C.S. Friedman: viewtopic.php?f=10&t=63 , w którym znajdziesz trochę więcej opinii. :)
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: bel_e_muir » 30 kwietnia 2015, 23:46 - czw

2 głosy na tak, to już coś. Można wpisać na (niekończącą się) listę książek do przeczytania :D

Zerknęłam na podpowiedziany temat, ale chyba najwięcej tam opinii o wspomnianych wyżej trylogiach, które przeczytałam i zdanie mam wyrobione :wink: Ciekawiło mnie bardziej, jak autorka spisała się w sci-fi.

W każdym razie dzięki za info!
Awatar użytkownika
bel_e_muir
Pisarczyk

Wróć do Ogólnie o autorach