HORRORY

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: manidani » 14 marca 2014, 23:46 - pt

A ja horrorów nazwyczajniej nie lubię, nie trawię. To jest gatunek, który mi nie odpowiada
manidani
Czytacz

Postautor: Daria5511 » 17 marca 2014, 23:46 - pn

ja zdecydowanie wolę horrory oglądać niż czytac
Daria5511
Przechodzień

Postautor: Sebek » 17 marca 2014, 23:46 - pn

Daria5511 pisze:ja zdecydowanie wolę horrory oglądać niż czytac

A ja je czytam i ogladam. Sprawiaja mi sporo frajdy i fajnie jest odkrywac, co straszylo ludzi kiedys, a co wywoluje niepokoj i gesia skorke obecnie.
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Zeb » 17 marca 2014, 23:46 - pn

manidani pisze:A ja horrorów nazwyczajniej nie lubię, nie trawię. To jest gatunek, który mi nie odpowiada

Ja też nie (chodzi mi o filmy). Lubię serie o zombie. Zarówno książkowe jak i komiksowe. Ale z horrorów z mniejszą lub wielkszą przyjemnością obejrzałem chyba tylko Armię Boga, która w sumie była chyba bardziej parodią niż horrorem.
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Daria5511 » 18 marca 2014, 23:46 - wt

może dlatego, że nigdy nie trafiłam na dobry horror, który budziłby nie później w nocy :D
Daria5511
Przechodzień

Postautor: armenio » 18 marca 2014, 23:46 - wt

Daria5511 pisze:może dlatego, że nigdy nie trafiłam na dobry horror, który budziłby nie później w nocy :D

No właśnie. Ja wolę sobie nie uatrakcyjniać nocy, móc ją spokojnie przespać :D
armenio
Przechodzień

Re: HORRORY

Postautor: Pawlex14 » 04 lipca 2014, 23:46 - pt

Ja też nie przepadam za horrorami. Też wolę spokojnie przespać noc. Niestety po horrorach strasznie działa wyobraźnia i nie pozwala spokojnie spać.
Pawlex14
Przechodzień

Postautor: Ciacho » 07 lipca 2014, 23:46 - pn

Rzadko kiedy już teraz zdarza się coś dobrego, na co warto zwrócić uwagę. Przejadły się już paranormale (Egzorcyzmy itp.) i found footage (Paranormal Activity itp.). Ostatnio dobry film jaki widziałem to "Obecność (The Conjuring). Fajną alternatywą był dla mnie też serial Amercian Horror Story. Poza tym to horror z ubiegłego wieku rządzi.
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: panipiekla84 » 29 lipca 2014, 23:46 - wt

To prawda, dobre horrory to ostatnio rzadkość. Chociaż ja generalnie nie przepadam za tym gatunkiem filmów.
panipiekla84
Czytacz

Postautor: Sebek » 03 sierpnia 2014, 23:46 - ndz

Ciacho pisze:Rzadko kiedy już teraz zdarza się coś dobrego, na co warto zwrócić uwagę. Przejadły się już paranormale (Egzorcyzmy itp.) i found footage (Paranormal Activity itp.). Ostatnio dobry film jaki widziałem to "Obecność (The Conjuring). Fajną alternatywą był dla mnie też serial Amercian Horror Story. Poza tym to horror z ubiegłego wieku rządzi.

Nie koncentruj sie na filmach grozy z USA, to natrafisz na wieksza ilosc horrorow na ktore warto zwrocic uwage. Owszem, bardzo lubie straszaki z ubieglego wieku, ale i teraz robi sie bardzo fajne horrory. Pozwol, ze wymienie kilka: "REC", "Sierociniec", "Secuestrados", "Dagon", "Blady strach", "Dead End", "À l'intérieur", "Wolf Creek", "Rovdyr", "Dead Snow", "Nieodebrane połaczenie", "Suicide Club", "Naroi", "Grotesque" - jesli lubisz mocniejsze, "Kaidan" i mozna tak jeszcze wymieniac :)
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Ciacho » 04 sierpnia 2014, 23:46 - pn

Pierwsze dwa widziałem i mi się podobały. Niektóre z nich sprawdzę. :) Mi to ogólnie coraz mniej się tych horrorów podoba, bo to nudne i schematyczne jest. Ostatni, któy mi się ardzo podobał to Obecność. Bardzo lubię filmy w takim stylu. Lubię też found fountage (Black Witch Project, Paranormal Activity). Dobry slasher też jest spoko, ale to już jest schematyczne do bólu, więc na ogół sięgam na stare, dobre i sprawdzone (Teksańska masakra, Ulica Wiązów, Piątek 13-tego itp).
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Sebek » 04 sierpnia 2014, 23:46 - pn

Ciacho pisze:Pierwsze dwa widziałem i mi się podobały. Niektóre z nich sprawdzę. :) Mi to ogólnie coraz mniej się tych horrorów podoba, bo to nudne i schematyczne jest. Ostatni, któy mi się ardzo podobał to Obecność. Bardzo lubię filmy w takim stylu. Lubię też found fountage (Black Witch Project, Paranormal Activity). Dobry slasher też jest spoko, ale to już jest schematyczne do bólu, więc na ogół sięgam na stare, dobre i sprawdzone (Teksańska masakra, Ulica Wiązów, Piątek 13-tego itp).

Mniej sie podoba, bo w wiekszosci sa powielane schematy, ale nie tylko w horrorach, a we wszystkich gatunkach. Ogladamy, bo lubimy i tyle :) "Obecnosc" rowniez nie jest swiezy, ale oglada sie calkiem niezle. Z found footage zdecydowanie wole "Cannibal Holocaust", ale wymienione przez Ciebie rowniez nie sa zle, ale sprawdz pierwszy w historii filmowej "CH" ;), to stary, dobry i sprawdzony film, tyle, ze z miejsca zostal zakazany w blisko 60-ciu krajach, wiec jesli jestes wrazliwcem, zapomnij o ogladaniu ;) Poza tym w Polsce bedzie Ci trudno go dorwac, ale na ebayu mozna bez problemu kupic DVD, czy Blu-ray. Sam zamowilem ze Stanow wydanie Blu-ray, gdzie film jest odnowiony i wyposazony w dwa dodatkowe dyski, jeden z dodatkami a drugi ze sciezka dzwiekowa. Warte uwagi sa tez filmy Dario Argento, Mario Bavy, Lucio Fulciego i mozna jeszcze dlugo wymieniac. No, ale jesli siegasz po stare i sprawdzone, zapewne znasz tych rezyserow ;)
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Pawlex14 » 05 sierpnia 2014, 23:46 - wt

przyznam, że nie lubię horrorów, ale dałeś mi trochę do myślenia tym tytułem Obecność. Może się skuszę.
Pawlex14
Przechodzień

Postautor: Searcher » 30 września 2014, 23:46 - wt

Stephen King - Bastion. Ostatnio czytałem i polecam. Fabuła rozgrywa się ..., a z resztą sami przeczytajcie i się przekonajcie :D
Awatar użytkownika
Searcher
Czytacz

Postautor: samurajgrzes » 22 października 2014, 23:46 - śr

Jako małolat naczytałem się Mastertonów ;) Owszem wszystko fajnie gdyby nie schemat: tajemnicze zło pod postacią lustra (albo czołgu, krzesła, włosów, studni itd.) sieje spustoszenie wśród gawiedzi ;)
Mastertona wolę w thrillerach Głód czy Geniusz

Z horrorów dobre rzeczy pisał też Koontz (Odwieczy wróg) i ŚP. James Herbert (Mgła, Ciemność).

Stefana Króla nie wspominam bo wszyscy znają aczkolwiek warto odnotować, iż jego syn Joe Hill nieźle sobie radzi z piórem.

Ktoś tu wspomniał Dziewczynę z sąsiedztwa i tu pragnę zauważyć, że ta pozycja jest definicją tego czym horror być powinien. Bez nadprzyrodzonych cudów wianków a jednak przeraża realizmem.
Awatar użytkownika
samurajgrzes
Przechodzień

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólnie o autorach