Robert M. Wegner

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Rusłan » 09 lutego 2012, 23:46 - czw

Z tego co podejrzałem to na FB wydawnictwo zapowiada możliwość zakupienia książek Wegnera w atrakcyjnych cenowo pakietach. Dla mnie to ewidentny plus, bo wydawnictwo wyciąga wnioski z krytyki.
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: ASX76 » 09 lutego 2012, 23:46 - czw

Rusłan pisze:
Drukarnia wyraziła wątpliwość w sprawie antologii "Science Fiction", która jest nieco grubsza od Wegnera (tak napisała Kasia Kosik) a nie konkretnie w sprawie jego książki więc nie dopowiadaj historii.

Panie, w sumie to wychodzi na jedno i to samo, ponieważ tym właśnie tłumaczyła kwestię... Innymi słowy, choć wątpliwość dotyczyła antologii, to została rozciągnięta na nową książkę Wengera, z racji zbliżonej objętości!

A skoro wydawnictwo zapewne przyszykuje fajną promocję, to czego dalej jojczeć? :P
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

W "fajność" promocji nie uwierzę, póki nie zobaczę konkretów. Niewierny Tomasz ze mnie. A jojczeć przestałem już jakiś czas temu.
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: grubshy » 09 lutego 2012, 23:46 - czw

Promocja to bedzie, jesli te HC beda sprzedawac w cenie SC.
Ponadto zastanawiam sie, czy co poniektorzy byliby rownie wyrozumiali, gdyby dwa pierwsze tomy wydano w HC a po 'zmianie polityki wydawniczej' 3. tom poszedl w SC.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Drogi Panie, przedstawię Panu tę kwestię na przykładzie:
Zbieram cykl "Artemis Fowl" E. Colfera. W.A.B bodaj sześć jego części wydał w miękkiej oprawie, a ostatnio siódmą - tylko w twardej. Grzecznie wziąłem/kupiłem i nie jęczałem, że mi na półce nie będzie równo, czy coś w ten deseń. :P
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: grubshy » 09 lutego 2012, 23:46 - czw

Po pierwsze kolo tylka mi lata czy to bedzie rowno czy nie - wole SC bo jest tansze i zajmuje mniej miejsca i pisalem o tym wielokrotnie. Z braku wyboru kupie to co jest i koniec piesni.
Po drugie w akurat w Twoim przypadku osiagneiciem byloby, gdybys nie jeczal a 6 tomow wydano w HC a tylko 7. w SC (dalbym glowe, ze to juz napisalem).
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

ASX76 -> nie marudziłeś - Twój błąd. Gdyby niezadowoleni częściej dawali głos może wydawnictwa zaczęłyby traktować poważnie swoich, bądź co bądź, chlebodawców. A że wk***ieni zebrani pod jednym sztandarem są w stanie coś zdziałać nawet w Polsce, dobitnie pokazało "zmiękczenie" naszego premiera w sprawie ACTA.
@grubshy - gratulacje - 1000 stuknął :)
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Rusłan pisze:ASX76 -> nie marudziłeś - Twój błąd.

grubshy pisze:Po drugie w akurat w Twoim przypadku osiagneiciem byloby, gdybys nie jeczal a 6 tomow wydano w HC a tylko 7. w SC (dalbym glowe, ze to juz napisalem).

Panie Rusłan, sam Pan widzisz na powyższym przykładzie, że niezależnie od tego co zrobię, zawsze będzie źle/błąd czy komuś nie pasowało. :P
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Zeb » 21 lutego 2012, 23:46 - wt

Niebo ze stali jest zapowiedziane na 7 marca 2012. Proponuję kupic jako prezent na Dzień Kobiet :wink:
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Scav » 21 lutego 2012, 23:46 - wt

A mapkę widzieliście? KLIK
Generalnie wykonanie miłe dla oka tylko jakoś tak pustawo. Tylko 4 miasta zaznaczone na całym kontynencie, jakoś tak dziwnie...
I'm not crazy. I'm just not user-friendly.
Scav
Asimov

Postautor: Rusłan » 21 lutego 2012, 23:46 - wt

Mapka rzeczywiście trochę biedna. Za to promocja na pakiet trzech książek w twardej oprawie w sklepie Powergraphu zacna. Szkoda, że mam już dwie pierwsze książki :/
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: ASX76 » 21 lutego 2012, 23:46 - wt

Czyż nie pisałem, że będzie sexy promocja? :P
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Rusłan » 12 marca 2012, 23:46 - pn

Weekend upłynął mi pod znakiem "Nieba ze stali" i po lekturze stwierdzam, że warto było czekać. Wegner z formą powieściową poradził sobie bardzo dobrze i w książce można znaleźć wszystko co było do tej pory w opowiadaniach - zwroty akcji, wzruszenia, nienachalny patos w odpowiednich proporcjach, epickie starcia i odrobinę humoru. Co prawda początek trochę przynudzał ale końcówka w zupełności zrekompensowała to wrażenie. Poniżej znajdują się potencjalne spoilery (bardzo małe):
Fabuła skonstruowana jest bardzo podobnie jak u Eriksona - wszystko dąży do finałowego starcia i spotkania większości postaci, które przewijają się w trakcie (coś jak konwergencje u SE), przy okazji stanowiąc zamknięcie pewnego etapu historii. Czyli nie ma strachu - cliffhangera na koniec brak, za co chwała autorowi. Po drodze, jakby przy okazji poznajemy kolejne wskazówki dotyczące niepokojących wydarzeń związanych z działaniem bliżej nieznanych sił nadprzyrodzonych. Przed przeczytaniem warto odświeżyć sobie wybrane opowiadania z poprzednich tomów - przynajmniej "Krew naszych ojców" z Północy i "Oto nasza zasługa" ze Wschodu. Nie ma konieczności powtórnego czytania opowiadań z Południa i Zachodu bo bezpośrednich nawiązań do nich nie uświadczymy - fabuła zawiązana jest wokół Czerwonych Szóstek, czaardanu Laskolnyka i Wozaków. Podsumowując - czytacie na własną odpowiedzialność bo książka niesamowicie wyostrza apetyt na więcej :)
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: Alia » 12 marca 2012, 23:46 - pn

Dla zainteresowanych i mieszkających w Warszawie - w najbliższy czwartek oficjalna premiera Wegnera: http://www.powergraph.pl/spotkanie-premierowe-nieba-ze-stali-i-przedpremierowe-alkaloidu
Alia
Mistrz Pióra

Postautor: grubshy » 16 marca 2012, 23:46 - pt

I jak tam prosze wycieczki? Ja trzeci raz jestem zachwycony - moze faktycznie jak to powiedzial Ruslan troche wolno sie ksiazka rozpedzala, ale koncowka... palce lizac i obgryzac.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólnie o autorach