Jeff VanderMeer - twórczość.

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Jeff VanderMeer - twórczość.

Postautor: ASX76 » 07 maja 2008, 23:46 - śr

13 maja Roku Pańskiego 2008 ma ukazać się "Miasto Świętych i Szaleńców" autorstwa wielokrotnie nagradzanego Jeffa VanderMeera.
Tutaj można przeczytać fragmenty (linki do nich znajdują się poniżej blurba) ciekawie zapowiadającego się zbioru nowel:
http://katedra.nast.pl/ksiazka/5775/Van ... -swietych/
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Himura » 07 maja 2008, 23:46 - śr

Pytałem niegdyś o tą książkę w innym wątku - w każdym bądź razie ja się piszę na zakup.
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: niepco » 15 maja 2008, 23:46 - czw

Ja zakupiłem zachęcony opowiadaniem z Kroków w nieznane. Bardzo podoba mi się ten rodzaj wyobrażni:-) I coś mi mówi, że się nie zawiodę na tym zbiorze...
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: Himura » 15 maja 2008, 23:46 - czw

To może być faktycznie Solarisowy Hit tego roku.
Ja także książkę już zakupiłem, ale kiedy przeczytam tego nie wiem (ja w UK książka w domu w Polsce :cry: )
Niemniej jednak to IMO jedna z najciekawszych premier 2008.
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Himura » 22 maja 2008, 23:46 - czw

Miał ktoś już przyjemność przeczytać?
Zachęcam do podzielenia się wrażeniami.
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Tigana » 22 maja 2008, 23:46 - czw

Póki co czekam aż książka pojawi się w moich rękach - jak przeczytam bez recenzji się nie obędzie :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Himura » 23 maja 2008, 23:46 - pt

Wiedziałem, że na kogo jak na kogo na Ciebie Tigano można liczyć :D
Ciekawe czy Solaris wyda także nową książkę autora czyli "Shriek: An Afterword" (więcej informacji o książce tutaj)?
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: ASX76 » 23 maja 2008, 23:46 - pt

Tu macie wyczerpującą recenzję A.Chojnowskiej:
http://ksiazki.wp.pl/katalog/recenzje/r ... enzja.html

Przyznam, że po jej przeczytaniu, "podniecenie" książką opadło... :wink:
Coś mi się widzi, że to jednak nie dla mnie jest... :P
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Tigana » 23 maja 2008, 23:46 - pt

ASX76 pisze:Przyznam, że po jej przeczytaniu, "podniecenie" książką opadło... :wink:

To, że komuś nie spasowało nie oznacza automatycznie, iż książka nie jest w "twoim typie"
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: ASX76 » 23 maja 2008, 23:46 - pt

Tigana pisze:
ASX76 pisze:Przyznam, że po jej przeczytaniu, "podniecenie" książką opadło... :wink:

To, że komuś nie spasowało nie oznacza automatycznie, iż książka nie jest w "twoim typie"

W tym przypadku, oznacza nieautomatycznie tyle, że nie będę ryzykował wywalania kasy na tę książkę.
Przepraszam bardzo, ale nie interesują mnie dokładne i szczegółowe zagłębianie się w opisy miasta głównie dla nich samych... :lol:
Kupić tylko dla jednego opowiadania ("Przemiana Martina Lake'a")? Nonsens... :P
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Himura » 24 maja 2008, 23:46 - sob

Wojtek Sedeńko pisze:Jesteśmy w ogóle zainteresowani kontynuowaniem VanderMeera, bo to autor arcyciekawy. Polskie wydanie Miasta jest poszerzone w stosunku do wydania amerykańskiego o kilka stron.
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: ASX76 » 26 maja 2008, 23:46 - pn

Kolejna ciekawa wypowiedź na temat książki VanderMeera autorstwa Cintryjki z WB:
"Miasto szalenców i Świętych Jeffa Vandermeera - trudne, gęste, dwa pierwsze teksty najwyżej przeciętne, trzeci genialny, czwarty bardzo dobry, druga połowa zbioru (Append-Iks) dziwna, niejednorodna. Chyba każdy musi spróbować sam, ale na początek, o ile macie możliwość, doradzam zapoznanie się z tekstem najlepszym, czyli Przemianą Martina Lake'a, który jest w Krokach w nieznane 2006."

Właściwie potwierdza opinię o słabości dwóch pierwszych opowiadań.

Tutaj macie bardziej szczegółową analizę (można śmiało czytać, bo nie zawiera spoilerów):
http://siekierka.blox.pl/html/1310721,2 ... tml?101695
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: niepco » 28 maja 2008, 23:46 - śr

Cóż...ja właśnie jestem po owych dwóch opowiadaniach (Lake'a przeczytałem już wcześniej w Krokach) i wcale nie uważam ich za słabe. Lake jest oczywiście lepszy, ale i te dwa pierwsze smakują ciekawie, a wyobraźnia autora zapewnia bogactwo wrażeń.
Osobiście bardzo lubię napisane w ten sposób książki (chodzi mi o wspomnianą gdzieś wyżej niejednorodność) - takie składanie puzzli jest świetne.
Radziłbym też zamiast czytania masy recenzji wyrobić sobie własne zdanie. Nieraz zdarzyło się, że po "niszczącej" recenzji, rozbierającej książkę na części składowe, okazywało się że dla mnie książka była świetna. A opinia recenzenta przestawała mieć jakiekolwiek znaczenie...

Podsumowując, uważam że warto wydać te kilka złotych :D No, chyba, że ma się alergię na Mievilla - w takim przypadku przy lekturze Miasta też może zaswędzić skóra :P
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: Achmed » 28 maja 2008, 23:46 - śr

Ode mnie tak na marginesie, bo być może ktoś nie wie, że Agnieszka Chojnowska i Cintryjka to jedna i ta sama osoba ;-)
Na pajęczynie wyrazów - barwy, zapachy i dotyk,
Łąki, pałace i ludzie - drżący Rzym mojej duszy -
Geometria pamięci przodków wyzbyta brzydoty,
Zwierciadło żywej harmonii diamentowych okruszyn.

- J.K.
Achmed
Skryba

Postautor: ASX76 » 28 maja 2008, 23:46 - śr

niepco pisze:Podsumowując, uważam że warto wydać te kilka złotych :D No, chyba, że ma się alergię na Mievilla - w takim przypadku przy lekturze Miasta też może zaswędzić skóra :P

No właśnie... Tak się składa, że mam alergię na sposób pisania Mieville'a, więc chyba trudno się dziwować, że nie chcę poczuć świądu... :P

Achmedzie-> Nie wiedziałem. Dzięki za info. :)
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Następna

Wróć do Ogólnie o autorach