Scott Lynch

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Co sądzisz o cyklu Lyncha?

Arcydzieło, mistrzostwo gatunku
2
4%
Bardzo dobra, ciekawa i wciągająca pozycja
43
77%
Przeciętne czytadło, które nie zrobiło na mnie większego wrażenia
10
18%
Totalne dno
1
2%

Liczba głosów : 56

Postautor: ktoja » 23 listopada 2011, 23:46 - śr

Hmm no to nieciekawie. Choć widzialem że nowa data wydania tj marzec 2012. Myślicie ze jest mozliwy? Mam nadzieje, że jego choroba nie bedzie miala wplywu na jakość ksiązki... Moim zdaniem seria jak narazie jest b dobra i nie chialbym zeby obnizyla znaczaco loty ; {
ktoja
Przechodzień

Postautor: Scav » 24 stycznia 2012, 23:46 - wt

Musze powiedzieć że nie wiem czemu ludzie aż tak się czepiają części drugiej. Może dlatego że zamiast klimatu mafijno-przekrętowego mamy klimat marynistyczno-przekrętowy, co może nie każdemu pasować. Ja osobiście uważam obie książki za bardzo przyjemne czytadła. Nie mamy tu miliona bohaterów z wieloma wątkami biegnącymi równolegle, w jakimś skomplikowanym świecie. Za to mamy solidny wątek główny z kilkoma bardzo dobrze nakreślonymi bohaterami, a dla tych którzy lubią odrobinę zagmatwania mamy dorzucone interludia. Które mile uzupełniają całość, w części pierwszej pokazując nam bohaterów za młodu, a w części drugiej ujawniając po trochu co wydarzyło się między "Kłamstwami" a "Na Szkarłatnych". Świat oryginalny ale nie przesadnie udziwniony, tak że szybko łapiemy czym się różni od naszego i nie musimy co kilka zdań drapać się po głowie z zapytaniem "Ale o co chodzi?". Fabuła jak wiele osób zauważyło może nie jest super oryginalna ale według mnie jest na tyle dobra że starzy wyjadacze nie rzucą książki w kąt twierdząc "Dajcie spokój powielać po raz setny takie rozwiązania" a czytelnicy z mniejszym stażem z przyjemnością przeczytają o perypetiach Locka i spółki.

Co do daty wydania części trzeciej na zachodzie, niedawno została znowu przesunięta i obecnie opiewa na końcówkę obecnego roku. Osobiście mam nadzieje że Lynch w końcu wyjdzie z dołka i ruszy dalej z serią bo naprawdę z przyjemnością ją czytałem i czekam na więcej.
Scav
Asimov

Postautor: ktoja » 08 sierpnia 2012, 23:46 - śr

Wiadomo już kiedy wyjdzie 3 część niecnych dżentelmenów?
ktoja
Przechodzień

Postautor: ASX76 » 09 sierpnia 2012, 23:46 - czw

ktoja pisze:Wiadomo już kiedy wyjdzie 3 część niecnych dżentelmenów?

Kiedy zostanie napisana. :wink:
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Himura » 11 lutego 2014, 23:46 - wt

Przeczytałem (a raczej "zmęczyłem") "Republikę Złodziei".
Niestety cykl Lyncha jest IMO coraz słabszy i jak tendencja się utrzyma to do przeczytania kolejnych tomów będzie trzeba niezłego samozaparcia (a że ja "wolnego" czasu praktycznie nie posiadam raczej sobie daruję).
Subiektywna ocena Himury: 03/10
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Bajnor » 11 lutego 2014, 23:46 - wt

Zgadzam się. Pierwszy i drugi tom czytało się bardzo fajnie. "Republika" jednak była jak dla mnie sporo słabsza, musiałem się przymusić, żeby ją skończyć. Językowo nadal na bdb poziomie, ale fabułą już wyraźnie gorsza. Dam Lynchowi jeszcze szansę w kolejnym tomie ale, jeśli poziom się nie podniesie, to dam sobie spokój z kolejnymi.
Awatar użytkownika
Bajnor
Pisarczyk

Postautor: Wercia11 » 14 lutego 2014, 23:46 - pt

Pewnie masz rację jednak moim zdaniem nie ma co spisywać autora na straty, pisze dobrze więc na pewno kolenna publikacja będzie doskonała.
Wercia11
Przechodzień

Re: Scott Lynch

Postautor: Typical_troll » 07 sierpnia 2015, 23:46 - pt

Herr Lynch właśnie przerzucił premierę swego najnowszego dzieła na 2016. Jeszcze nie przeczytałem poprzedniego więc w sumie zupełnie mnie to ni rusza, ale podobno istnieją jacyś jego fani.

SL: "With the utmost regret, we have been compelled to move The Thorn of Emberlain from its expected autumn 2015 release date to a 2016 date. I requested an opportunity to write this note so I could emphasize how little this is the fault of anyone but myself." Za: Pat's Fantasy Hotlist
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: bel_e_muir » 07 sierpnia 2015, 23:46 - pt

Bardzo podobały mi się "Kłamstwa Locke' Lamory", ale już drugi tom mnie znudził i porzuciłam czytanie w połowie. Gdzieś znikł ten łotrzykowski pazur, te elementy akcji i humoru, które tak mi się spodobały w pierwszej części. Jak dla mnie "Kłamstwa..." pozostają samodzielną powieścią i tylko ona zostaje u mnie na półce.
Może autor powinien napisać coś nowego, świeżego, żeby odzyskać wenę? :wink:
Awatar użytkownika
bel_e_muir
Pisarczyk

Postautor: Moore » 07 sierpnia 2015, 23:46 - pt

"Szkarłatne morza" mnie też nie urzekły, ale przemęczyłem. Niewiele mi się podobało, nawet główny przekręt był taki sobie, ale... Poszło. I na tym tle "Republika złodziei" była bardzo przyjemną niespodzianką - mniej dzieciakowata niż "Kłamstwa...", nie siląca się na powieść płaszcza i szpady w sztafażu fantasy, mało awanturnicza, ale niezłe tło i rekwizyty (cały wątek teatralny), niegłupia fabuła, rozgrywki polityczne... Inaczej mówiąc, według mnie tom 1 wysoko zawiesił poprzeczkę, tom 2 wypadł blado, ale tom 3 był ewidentną zwyżką formy. Więc jeśliby się ta tendencja utrzymała... ;-). Nie jest to książka, które wyczekuję, gryząc z nerwów paznokcie, ale na pewno chętnie przeczytam.
Moore
Mistrz Pióra

Poprzednia

Wróć do Ogólnie o autorach