Gene Wolfe

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Miszczif » 06 grudnia 2013, 23:46 - pt

Halo halo, Land Across wyszło niedawno, ktoś czyta/planuje ?
Jestem w połowie i bardzo mi sie podoba :)
Miszczif
Przechodzień

Postautor: Orochimaru » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Nie znam.
Jeszcze :P
Póki co kupiłem "Pokój" :)
Awatar użytkownika
Orochimaru
Mistrz Pióra

Postautor: piotrex2 » 09 lutego 2014, 23:46 - ndz

Miszczif pisze:Halo halo, Land Across wyszło niedawno, ktoś czyta/planuje ?
Jestem w połowie i bardzo mi sie podoba :)

Nie mogę się od tego oderwać ;)
[b:2g4h940f][url=http://romex.org:2g4h940f]natrysk piany poliuretanowej[/url:2g4h940f] Poznań[/b:2g4h940f]
piotrex2
Przechodzień

Postautor: Miszczif » 11 lutego 2014, 23:46 - wt

Skończyłem jakiś czas temu, ale jestem chętny na dyskusję, jak coś zapraszam na priv :).
Miszczif
Przechodzień

Postautor: Ciacho » 12 lutego 2014, 23:46 - śr

Skończyłem wczoraj "Pokój". I muszę się zgodzić z tym z osobami, które twierdzą, że nie jest to prosta książka i nie jest też na pewno dosłowna. No ja przynajmniej nie jestem pewien tego co przeczytałem, a już zdecydowanie pewien jestem tego, że nie wychwyciłem wszystkiego, co miałem. Przeczytałem książkę, ale czuję się jakbym nie przeczytał jej wcale.

Przyznaję, że Wolfe to gawędziarz, podobnie jak Gaiman, tylko że Gaiman mnie zachwycił w całości - i fabułą i stylem pisania -, a Wolfe'a podobał mi się tylko ten styl, chociaż też nie w całości. Ładne słownictwo, sporo anegdot i symboliki, mocno rozbudowane i złożone zdania, które osiągają nieraz pół strony, zanim autor walnie kropkę- wygląda to ciekawie, natomiast mnie osobiście momentami męczyło, bo ile można tej interpunkcji wsadzić do jednego zdania, zanim się je zakończy? Tłumaczka się namęczyła, więc gratulacje za dobrą robotę.

Fabuła według mnie nie jest zajmująca, i postaci, poza Aldenem, też. I przyznaję, że po pewnym czasie przestałem czytać "Pokój" z większym zainteresowaniem, co też pewnie sprawiło, że nie wychwyciłem wszystkich smaczków, które mogłem. Mimo wszystko muszę oddać słuszność Gaimanowi, że to wyjątkowa i dobra książka, i polecam ją jak najbardziej, bo pewny jestem, że każdy czytelnik odbierze tę książką inaczej, i albo ją polubi, albo znienawidzi. I spora część osób, wróci do niej jeszcze. ;) Sam będę musiał się z nią zmierzyć ponownie, bo myślę, że wtedy będzie mi się ją czytało lepiej i więcej zrozumiem. A jeśli tak świetny pisarz, jak Gaiman, przyznał się w posłowiu, że sam musiał wrócić do "Pokoju", żeby go bardziej poczuć i lepiej zrozumieć, to wcale nie jest mi źle, że nie pieję z zachwytu. Może będę następnym razem?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Re: Gene Wolfe

Postautor: Miszczif » 25 kwietnia 2014, 23:46 - pt

Hello Fellow Wolfeans !
W mojej kolekcji pojawił się dubel w postaci Evil Guest, jakby ktoś byl zainteresowany nabyciem, proszę o kontakt na priv.
Miszczif
Przechodzień

Postautor: Orochimaru » 14 czerwca 2014, 23:46 - sob

Mam nadzieję, że ktoś z wydawnictwa przeczyta ten post ale czy jest choćby tyci cień na realizację?
Cóż kto nie próbuje ten nie wygrywa ;)
Jako, że zostałem wyprowadzony z błędu i obok wydania książnicy( za sprawą kochanego MAGa) na mej półce na pewno stanie kolejne wydanie Księgi Nowego Słońca to chciałem zasugerować okładki:P
Czy jest szansa na te okładki dla zbiorczych wydań:
http://ruthlessculture.files.wordpress. ... botns1.jpg
http://www.infinityplus.co.uk/images/newsun_sword.jpg
Dla mnie są one po prostu cudowne (wiem, każdy swój avatar chwali:P).
Są dość klimatyczne i po prostu lubię na nie patrzeć bo nie wiedzieć czemu najbardziej kojarzą mi się z tym światem i językiem Wolfa.
Panie Andrzeju bardzo proszę zrobić fanowi Wolfa frajdę i powiedzieć, że mamy podobne gusta estetyczne.
Jest szansa na te okładki?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Orochimaru
Mistrz Pióra

Postautor: Ciacho » 17 czerwca 2014, 23:46 - wt

Proponuję Ci zadać to pytanie tutaj:

viewtopic.php?f=4&t=4083&start=90

;)
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Poprzednia

Wróć do Ogólnie o autorach