Brandon Sanderson

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Brandon Sanderson

Postautor: Krzysiek » 05 grudnia 2014, 23:46 - pt

utrivv pisze:Rozumiem że to jakiś spoko cykl/powieść? Szukam czegoś co mnie odblokuje czytelniczo, lektury prostej, łatwej, lekkiej i przyjemnej, dość mam na razie UW

Zależy jeszcze co z UW ;) Ja akurat przerwałem czytanie "Viriconium" (a jestem gdzieś w środku "Skrzydlatego sztormu") bo przybyły do mnie "Słowa Światłości". Powiem szczerze, obie lektury są satysfakcjonujące ale na zupełnie inny sposób. Jeśli nie przeraża Cię idea 10 tomów może spokojnie sięgnąć po Sandersona. Ewentualnie, z ostatnio wydanych, Trylogia Skrytobójcy jest przyjemna a z pojedynczych pozycji z pewnością Gaiman.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: Typical_troll » 05 grudnia 2014, 23:46 - pt

Do 10 grudnia nie ma chyba po co sięgać po Sandersona, bo MAG znowu robi dobrze empikowi dając mu monopol i mając głęboko w poważaniu klientów innych księgarni.
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Krzysiek » 07 grudnia 2014, 23:46 - ndz

W przedsprzedaży był z rabatem 20% co, w połączeniu z darmową dostawą do salonu, zrobiło cenę możliwą do przełknięcia. Też mnie wkurza ta "czasowa wyłączność" ale domyślam się, że to opłacalna dla wydawnictwa decyzja biznesowa. Poza tym idzie ku lepszemu, wcześniej to były 2 tygodnie ;)
Pytanie tylko czy jest o co kruszyć kopie jeśli za moment waadza naciskana przez handlowo-złodziejskie lobby zafunduje nam okrągły rok czekania na promocje ?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: Ciacho » 08 grudnia 2014, 23:46 - pn

Chciałem zapytać, czy planowane jest wznowienie "Elantris"?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Typical_troll » 08 grudnia 2014, 23:46 - pn

Krzysiek pisze:W przedsprzedaży był z rabatem 20% co, w połączeniu z darmową dostawą do salonu, zrobiło cenę możliwą do przełknięcia. Też mnie wkurza ta "czasowa wyłączność" ale domyślam się, że to opłacalna dla wydawnictwa decyzja biznesowa. Poza tym idzie ku lepszemu, wcześniej to były 2 tygodnie ;)
Pytanie tylko czy jest o co kruszyć kopie jeśli za moment waadza naciskana przez handlowo-złodziejskie lobby zafunduje nam okrągły rok czekania na promocje ?

AM twierdził, że to nierealne, ale nie jestem pewien czy mu wierzyć. W końcu władza robi co może by wszystkich wkurzać. Trudno też liczyć na masowe protesty przeciwko temu idiotyzmowi, tak jak było przy ACTA. Możesz wiec mieć rację, ale wtedy po prostu przestanę kupować książki od razu i będę czytał angielskie kopie z sieci i czekał aż sztucznie nadmuchane cenowo premiery wylądują po roku na przecenach po 5 zł. Oprócz Eriksona i może Sapkowskiego nie odczuwam przymusu czytania natychmiast po ukazaniu się książki. Pierwszego kupuję w Anglii, a drugi pewnie wiele już o wiedźminie nie napisze.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Rafael » 09 grudnia 2014, 23:46 - wt

Pojawił się ebook Słów Światłości. Niecały tydzień po premierze, więc jest dość dobrze. Gorzej z ceną...
Awatar użytkownika
Rafael
Pisarczyk

Postautor: Krzysiek » 09 grudnia 2014, 23:46 - wt

Ciacho pisze:Chciałem zapytać, czy planowane jest wznowienie "Elantris"?

AM pisał swego czasu, że nie ma takich planów. Choć może zmieni zdanie bo przypuszczam, że Sanderson zrobi się dość popularny.

Typical_troll pisze:AM twierdził, że to nierealne, ale nie jestem pewien czy mu wierzyć. W końcu władza robi co może by wszystkich wkurzać. Trudno też liczyć na masowe protesty przeciwko temu idiotyzmowi, tak jak było przy ACTA. Możesz wiec mieć rację, ale wtedy po prostu przestanę kupować książki od razu i będę czytał angielskie kopie z sieci i czekał aż sztucznie nadmuchane cenowo premiery wylądują po roku na przecenach po 5 zł. Oprócz Eriksona i może Sapkowskiego nie odczuwam przymusu czytania natychmiast po ukazaniu się książki. Pierwszego kupuję w Anglii, a drugi pewnie wiele już o wiedźminie nie napisze.

Ja przede wszystkim nie wierzę, że ceny (okładkowe) spadną dlatego, że w tym momencie są sztucznie zawyżane ("bo i tak będzie od razu promocja").
A wracając, szerokim łukiem, do Sandersona to jest to pierwsza książka, którą zapragnąłem kupić na premierę od czasu.. "Sezonu Burz" ;). I nie żałuję. To świetna lektura a początek Księgi Drugiej zostawił mnie ze szczęką na podłodze. Powoli zaczynam wierzyć autorowi, że jest w stanie te 10 tomów napisać trzymając jednocześnie poziom.

Rafael pisze:Pojawił się ebook Słów Światłości. Niecały tydzień po premierze, więc jest dość dobrze. Gorzej z ceną...

No cóż, kolejny przejaw zachłanności tego świata. Z tego co kojarzę prawa do dystrybucji ebooków są zupełnie osobno negocjowane i kupowane (a do audiobooków jeszcze osobno) i pewno stąd takie "ciekawe" ceny się biorą.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: Alia » 09 grudnia 2014, 23:46 - wt

Nie zapominajcie również o kwestii podatku VAT, który na ebooki wynosi 23%. To również podwyższa cenę.
Inna sprawa, że ja w tej chwili kupuję niemal wyłącznie wersje elektroniczne, niezależnie od ceny. Mieszkanie nie jest z gumy, a taka cegła jak "Droga królów" czy "Słowa Światłości" zajmuje dużo miejsca.
Alia
Mistrz Pióra

Postautor: Rafael » 10 grudnia 2014, 23:46 - śr

Alia pisze:Nie zapominajcie również o kwestii podatku VAT, który na ebooki wynosi 23%. To również podwyższa cenę.
Inna sprawa, że ja w tej chwili kupuję niemal wyłącznie wersje elektroniczne, niezależnie od ceny. Mieszkanie nie jest z gumy, a taka cegła jak "Droga królów" czy "Słowa Światłości" zajmuje dużo miejsca.

Wiadomo, ja też kupuję w większości e-wydania. Zresztą na szczęście nowy ebook Sandersona już jest w innych serwisach w bardziej przystępnej cenie ; )
Awatar użytkownika
Rafael
Pisarczyk

Postautor: Typical_troll » 11 grudnia 2014, 23:46 - czw

Krzysiek pisze:Ja przede wszystkim nie wierzę, że ceny (okładkowe) spadną dlatego, że w tym momencie są sztucznie zawyżane ("bo i tak będzie od razu promocja").

Nic takiego nie twierdziłem. Ceny okładkowe od dłuższego już czasu nie mają nic wspólnego z ceną zakupu w księgarniach sieciowych. Obniżka o 30% jest łatwa do znalezienia przy każdej premierze. Pisząc "sztucznie nadmuchane" miałem na myśli to, że po wprowadzeniu rocznej karencji na obniżki cen będziemy musieli przez rok kupować po cenie okładkowej, której "sztuczność" polegać będzie na braku obniżki. Nie świadczy to w żaden sposób o tym czy obecne ceny okładkowe są zawyżane, tym bardziej, że cena nie musi być prostą wypadkową kosztów i popytu. Nie sądzę żeby ceny okładkowe miały spadać bo nie ma powodu. Mogą raczej wzrosnąć.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Farin » 13 grudnia 2014, 23:46 - sob

Strasznie się ucieszyłem, że premiera jest 3 grudnia! 4-go byłem w księgarni w swoim mieście i dostałem slap! In da FACE! Po tylu krytycznych słowach odnośnie Empiku MAG potrafi się dostosować do ich zachcianek(aż ciśnie się porównanie do najstarszego zawodu świata...). No cóż, trochę poprzeklinałem i zdziwiłem się z powodu tak "dziwnej" zagrywki ale książkę tak czy siak zamówiłem i 11 odebrałem od małej księgarni w moim mieście.
Empikowi mówię kategoryczne i wulgarne NIE!
Od kilku ładnych lat nic tam nie kupiłem i nie mam zamiaru, a rodzinę straszę i namawiam aby robili to samo.
Czas wracać do Lektury - podoba mi się równie dobrze jak pierwszy tom.

[b]Alia[\b] - Nie przeczę, że to irytujące kobiety są ale jednak miałem wrażenie, że po prostu podzielił jedną kobietę na kilka "archetypów' i przedstawił je jako oddzielne jednostki. Na szczęście nie daje im zbyt dużej książkowej przestrzeni :]
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: Moore » 14 grudnia 2014, 23:46 - ndz

Po tylu krytycznych słowach odnośnie Empiku MAG potrafi się dostosować do ich zachcianek

Prawdopodobnie mu się to opłaca. Mimo "tylu krytycznych słów", Empik pozostaje GIGANTEM na rynku książki w Polsce i - jak się domyślam - całkiem skutecznie dyktuje warunki małym/średnim wydawnictwom. Chwali ci się, że nie wspierasz molocha, sam unikam Empiku, bo mam świadomość wyboru (zwłaszcza wobec mnogości księgarń i w ogóle sklepów internetowych), ale nie oszukujmy się - przed świętami to w Empiku będą megakolejki i salony otwarte do północy, a nie w "małej księgarni w twoim mieście".
Moore
Mistrz Pióra

Postautor: Farin » 14 grudnia 2014, 23:46 - ndz

Masz rację ale niesmak pozostaje...
Mimo wszystko plus za to, że nie dzielą tych książek na dwa i treść jest niesamowita :]
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: Krzysiek » 15 grudnia 2014, 23:46 - pn

Ludzie spasujcie troszkę bo jak czytam o "porównaniach do najstarszego zawodu świata" to przestaję się dziwić, że AM przestał zaglądać na forum. Na serio ten tydzień wyłączności to tak gruba sprawa, że trzeba rzucać obelgi i stawiać kosy na sztorc? Wszyscy wiemy jaki mamy rynek. Ostatnio AM wspominał, że sprzedali nakład wydań kieszonkowych dla Biedronki. Może tez mają się tego wstydzić ? Albo przegonić klienta przychodzącego z gotówką i zdechnąć ?
Moi drodzy, jesteśmy tu gośćmi, gośćmi Wydawnictwa, któremu chce się utrzymywać forum i którego przedstawiciel nie tylko regularnie informuje nas o bliższych i dalszych planach ale też dzieli się wieloma ciekawymi informacjami a czasem nawet konsultuje z nami różne kwestie. Uszanujmy to zatem choć w minimalnym stopniu.
Co do (nie)kupowania w Empiku to za stary jestem na taki radykalizm i dawno wyrosłem z postępowania w stylu "na złość mamie odmrożę sobie uszy". Idę tam gdzie oferta jest dla mnie najbardziej korzystna i nie odwracam się plecami tylko dlatego, że to Empik. Styczniowa promocja UW bez wątpienia była korzystna. Empik również sfinansował drugie wydanie "Peanatemy" dzięki czemu mogłem zakupić ten tytuł w normalnej cenie (co z tego, że z Arosa :P) zamiast płacić na Alle.. 200% ceny okładkowej.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: Farin » 15 grudnia 2014, 23:46 - pn

Czy ja stawiam kosy na sztorc? Rzucam obelgami na lewo i prawo ? Skrytykowałem obecne posunięcie MAG-a w porównaniu do jego wcześniejszego oburzenia na Empik - tyle. Napisałem też kilka pozytywów, które przemilczałeś :P
Jeśli dobrze pamiętam to biedronki MAG nie obrzucał "błotem", a jedynie Empik. Więc nie wiem dlaczego porównujesz dwie nie związane ze sobą sprawy.
Ja z kolei jestem za stary aby przymykać oko na zagrywki na granicy prawa. Zresztą gdzie ty widzisz w takim działaniu Radykalizm to ja nie wiem. Ja tylko "Głosuję" portfelem i opowiadam ciekawe historie rodzinie aby także to robili. To tak jak z grami komputerowymi czy innymi produktami(szczególnie tymi pierwszej potrzeby), jeśli mi się coś nie podoba idę gdzie indziej i tam kupuję - nazywać to radykalizmem to znaczne nadużycie moim skromnym zdaniem.

Wracając do tematu: Jeszcze tylko końcówka i koniec przygody - eh szkoda, że trzeba będzie czekać :]
Kaladin zaczyna mnie niesłychanie irytować.
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólnie o autorach