Brandon Sanderson

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Brandon Sanderson

Postautor: Alia » 10 stycznia 2015, 23:46 - sob

Na virtualo promocja na ebooki Sandersona, 35% przeceny na wszystkie: http://virtualo.pl/brandon_sanderson/a48693/
Alia
Mistrz Pióra

Postautor: Rafael » 10 stycznia 2015, 23:46 - sob

W Book Box na Legimi Słowa Światłości są za 13,99 zł.
Awatar użytkownika
Rafael
Pisarczyk

Postautor: niuklik » 11 stycznia 2015, 23:46 - ndz

A ja trochę ponarzekam na samo wydanie ABŚ...Postawiłem jakiś czas temu drugą część obok pierwszej i okazało się, że Słowa Światłości są widocznie niższe od Drogi Królów :evil: To już nie pierwszy raz taki numer, ale zastanawiam się, jak w XXI wieku coś takiego jest w ogóle możliwe...Toż moje Młode Techniki z lat 80 i 90 zeszłego wieku są pod tym względem o wiele bliżej ideału :? Żadne tlumaczenia mnie nie przekonują (a były próby takowych, włącznie z bagatelizowaniem problemu). Muszę niestety przyznać, że Mag w niechlujstwie przebija wszystkie inne wydawnictwa fantastyczne na rynku a piszę to z bólem serca bo równocześnie Wydawnictwo jest moim numerem jeden jeżeli chodzi o fantastykę...A że jestem pedantyczny jeżeli chodzi o samo wydanie (oraz wymagający jeżeli chodzi o zawartość samej książki) to jestem poirytowany...

A może inni forumowicze mają inaczej?

I jeszcze jedno pytanie: co ze złotymi literami na grzbiecie podczas czytania? Czy nie schodzi farba jak w Kronikach Czarnej Kompanii w nowym wydaniu Rebisu?
niuklik
Pisarczyk

Postautor: Rafael » 12 stycznia 2015, 23:46 - pn

Nie posiadam Sandersona w papierowej wersji, ale mam to samo z wydaniem Eriksona. Połowa części MKP różni się od siebie wysokością.
Awatar użytkownika
Rafael
Pisarczyk

Postautor: Krzysiek » 12 stycznia 2015, 23:46 - pn

niuklik pisze:I jeszcze jedno pytanie: co ze złotymi literami na grzbiecie podczas czytania? Czy nie schodzi farba jak w Kronikach Czarnej Kompanii w nowym wydaniu Rebisu?

Z literami mi się nic nie działo natomiast z DK zaczęły mi wypadać te kolorowe ilustracje z końca książki. Z tego co pamiętam ktoś jeszcze o tym pisał więc to jest raczej powszechna przypadłość i zapewne dlatego zrezygnowano z tego patentu w drugim tomie.
Wysokość obu książek sprawdzę wieczorem ale jakoś nie rzuciło mi się to w oczy (a zabolała mnie np. wolna amerykanka na grzbietach wznowień Gaimana ;) )
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: artoist » 16 lutego 2015, 23:46 - pn

[/quote]
...natomiast z DK zaczęły mi wypadać te kolorowe ilustracje z końca książki. Z tego co pamiętam ktoś jeszcze o tym pisał więc to jest raczej powszechna przypadłość i zapewne dlatego zrezygnowano z tego patentu w drugim tomie. [/quote]

Heh widzę, że to jest wada produkcyjna... mi też wypadły owe ilustracje... :|
artoist

Postautor: Andrzej Miszkurka » 17 lutego 2015, 23:46 - wt

Łączenie normalnego papieru z jedną składką na kredzie może się tak skończyć. Wiele zależy od egzemplarza, ale także "kultury" czytania. Moja "Droga" powędrował do kilku kolegów i jest cała, ale to także o niczym nie świadczy. W przyszłości chyba zrezygnujemy z koloru.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Krzysiek » 17 lutego 2015, 23:46 - wt

Może czytam niekulturalnie ale mój egzemplarz DK zdecydowanie nie wygląda jak krowie z zadku wyciągnięty :P. Poza tymi paroma feralnymi kartkami (wszystkie nie wypadły) jest całkiem ok. Powiem szczerze, że nawet brałem to pod uwagę bo zanim zasiadłem do lektury widziałem już gdzieś głosy, że tak się może zdarzyć. Z tego co kojarzę były dodruki tego Sandersona więc może to kwestia konkretnej partii ? Ważne, że w "Słowach Światłości" już od tego odeszliście. Jeszcze ważniejsze, że reagujecie na feedback ze strony czytelników i próbujecie poprawiać takie mankamenty.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: Zeb » 23 lutego 2015, 23:46 - pn

A ja do Dk jakos nie moglem się zabrać i w końcu pod koniec zeszłego roku kupilem oba tomy w wersji ebookowej i nie żałuję. Trzymanie tej cegły w ręku przez dłuzszy czas stanowi jednak wyzwanie. Poza tym naprawde mi sie spodobało, aż szkoda, że trzeba bedzie jeszcze ponad rok czekać na kolejny tom.
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Bajnor » 15 maja 2015, 23:46 - pt

Zysk i S-ka wyda młodzieżówkę Sandersona "Stalowe Serce". Premiera jest przewidziana ma 8 czerwca tego roku. Ciekawy jestem jak autor poradzi sobie w tych klimatach. Na młodzieżówce Abercrombiego się dość zawiodłem.
Awatar użytkownika
Bajnor
Pisarczyk

Postautor: Krzysiek » 17 maja 2015, 23:46 - ndz

Ja ma za wiele "dorosłych" książek Sandersona do przeczytania żeby zaprzątać sobie głową młodzieżówką. Tym bardziej, że to pierwszy tom trylogii a nie wiadomo kiedy następne.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: Krzysiek » 30 grudnia 2015, 23:46 - śr

Bardzo zacna cena na "Ostatnie Imperium" w pakiecie:
http://www.smyk.com/pakiet-sanderson,p1 ... emowlaka-p
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Poprzednia

Wróć do Ogólnie o autorach