Glen Cook

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Janusz S. » 11 maja 2012, 23:46 - pt

Kupiłem i przeczytałem oba tomy "Delegatur", ale niestety w porównaniu do CK prezentują się one słabo. Nudy, dłużyzny, brak bohaterów, do których mógłbym poczuć sympatię zamiast nudy.
Po dziś dzień mogę opowiedzieć fabułę każdego tomu CK. Czytałem je po kilka razy każdy. Przy "Delegaturach" niestety nie pamiętam nawet jak się nazywał główny bohater (chyba był jeden). Przykre to, ale ten cykl Cookowi się nie udał.
Janusz S.

Postautor: Danoo » 11 maja 2012, 23:46 - pt

Rusłan dzięki za nakreślenie poziomu Imperium Grozy, strasznie zaostrzyłeś mi apetyt na ten cykl, a do jesieni jeszcze tak daleko. Ale mam na podorędziu jakieś 17 książek do przeczytania także na pewno mi nie zabraknie. :D Najgorszą rzeczą w dorosłym życiu jest brak czasu. Muszę wystąpić do Sejmu o przedłużenie doby do 48 godzin wtedy byłoby w sam raz jak dla mnie.

Janusz S. utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że wydatek 100 zł na Delegatury Nocy to strata pieniędzy. Przy obecnych cenach książek postaram się lepiej zagospodarować pieniędzmi na książki, które są tego warte. Nigdy nie będę oszczędzał na książkach ale staram się na bieżąco przeglądać fora i opinie przed zakupem książek i opinia takich koneserów fantastyki ja wy Panowie bardzo pomaga mi w podjęciu decyzji co do kupna.

Jeszcze raz dzięki za okazaną pomoc i jeszcze 50 stron Malazańskiej i idę spać.
Awatar użytkownika
Danoo
Czytacz

Postautor: Rusłan » 12 maja 2012, 23:46 - sob

Mam tylko nadzieję, że nikt się nie zawiedzie opierając się na mojej opinii :D
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: Himura » 12 maja 2012, 23:46 - sob

i ja się chyba skuszę, zachęcony tą opinią :)
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Rusłan » 12 maja 2012, 23:46 - sob

Zauważyłem, że będą lekkie zmiany dotyczące tłumaczenia - niestety dla mnie na minus bo imię jednego z głównych bohaterów zmieni się z Adepta na Apostoła :/ Jakoś mi to zgrzyta.
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: Janusz S. » 17 lipca 2012, 23:46 - wt

W miarę nowy wywiad G. Cooka:
http://www.elbakin.net/interview/exclusive/Glen-Cook-aux-Utopiales-2011-l-interview2
Niestety pada tam swtierdzenie, że nowa powieść o Czarnej Kompanii powstanie najwcześniej za dwa lata. :(
Janusz S.

Postautor: Sędzia » 17 lipca 2012, 23:46 - wt

Janusz S. pisze:W miarę nowy wywiad G. Cooka:
http://www.elbakin.net/interview/exclusive/Glen-Cook-aux-Utopiales-2011-l-interview2
Niestety pada tam swtierdzenie, że nowa powieść o Czarnej Kompanii powstanie najwcześniej za dwa lata. :(

To jest raczej dobra informacja, bo do tej pory to była tylko mowa, że powstanie kiedyś.
Sędzia
Cthulhu

Postautor: Zeb » 17 lipca 2012, 23:46 - wt

Czyli w Polsce najwcześniej druga połowa 2015.
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Janusz S. » 17 lipca 2012, 23:46 - wt

Sędzia pisze:To jest raczej dobra informacja, bo do tej pory to była tylko mowa, że powstanie kiedyś.

Pewnie dobra, ale przy swoich ulubionych książkach wykazuję się zwykle mentalnością trzylatka - chcę już i tyle. Cook twierdzi tam gdzieś, że może wydawcy zmuszą go do przyśpieszenia planów, bo CK gwarantuje sukces wydawniczy, więc pewnie będą go poganiać, ale to są takie rozważania, z których chyba niewiele konkretów można wyciągnąć.
Janusz S.

Postautor: Rusłan » 17 lipca 2012, 23:46 - wt

Po tych deklaracjach Cooka mam coraz większe obawy co do poziomu finału "Imperium grozy", który powstał tylko i wyłącznie pod wpływem szantażu managera (zagroził, że serię dokończy nie kto inny jak Erikson :D). Nie ma to jak szanować swoich fanów...
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

CYKLE NIEDOKOŃCZONE-więcej książek twoich ulubionych autorów

Postautor: cietrzezwiew » 08 września 2012, 23:46 - sob

http://gkf.org.pl/index.php/cykle-niedokonczone-projekt/ - wejdźcie ,zapoznajcie się z inicjatywą i głosujcie na książki które chcielibyście ujrzeć na swoich półkach(niekoniecznie te z listy)

jedną z pozycji na liście jest 8 tom Detektywa Garretta "Glena cooka"!!! -ma około 40 głosów (stan z 20 sierpnia) a musi mieć przynajmniej 100 by wydanie go w polsce w ogóle doszło do skutku.

:!:

przekażcie wiadomość innym
cietrzezwiew
Przechodzień

Postautor: utrivv » 10 września 2012, 23:46 - pn

Ok tylko proszę nie spamuj o tym w każdym temacie.
Idę ulicą patrzę stoją, stoją nikogo się nie boją, 8 ich było.
A miałem nóż więc myślę cóż, nie dam się wziąć jak jakiś tchórz.
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Postautor: Rusłan » 27 września 2012, 23:46 - czw

Na portalu Fantasta.pl pojawiła się niezbyt przychylna recenzja "Okrutnego wiatru":
http://baza.fantasta.pl/ksiazka.php?id=10908

Zgadzam się ze sporą częścią krytycznych opinii autorki ale tylko w odniesieniu do pierwszej z trzech części, które wchodzą w skład tego omnibusa. Odnoszę niestety wrażenie, że nie miała ona do czynienia z całą zawartością, bo zarówno przywołane cytaty, opis struktury oraz zarys fabuły dotyczą właśnie pierwszej części cyklu. Ocenianie całości po przeczytaniu 1/3 świadczy o braku profesjonalizmu i może na starcie odebrać Cookowi paru potencjalnych czytelników, którzy zasugerują się w/w recenzją.
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: JanOsik » 27 września 2012, 23:46 - czw

Wiesz, jeżeli pierwsza 1/3 książki czy cyklu jest kiepska, to IMO nie warto czytać dalej. Szkoda czasu, tyle rzeczy jest do przeczytania... Cook sam jest sobie winien.
Co nie zmienia faktu, że napisanie recenzji całości na podstawie kawałka jest nieprofesjonalne.
JanOsik

Postautor: Janusz S. » 27 września 2012, 23:46 - czw

JanOsik pisze:Wiesz, jeżeli pierwsza 1/3 książki czy cyklu jest kiepska, to IMO nie warto czytać dalej. Szkoda czasu, tyle rzeczy jest do przeczytania... Cook sam jest sobie winien.

To bardzo restrykcyjne podejście. Gdybym tak robił, to nigdy nie zostałbym maniakalnym fanem Eriksona - czytając pierwsze raz "Ogrody księźyca" uznałem, że mi się nie podobają, ale doczytam. No i raczej nie żąłuję tej decyzji :wink:
"Imperium Grozy" nie podobało mi się tak bardzo jak "Czarna Kompania", ale jest to całkiem solidne fantasy, tylko trochę powoli się rozkręca, stąd pewnie niezbyt pochlebne oceny początku. W tym sensie zgadzam się, że "Cook sam jest sobie winien.".
Janusz S.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólnie o autorach