Glen Cook

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Domino_Jachas » 08 kwietnia 2012, 23:46 - ndz

Hmm właśnie jestem w trakcie czytania "Ponurych lat" i musze stwierdzić ze jest to nieco lepsze niż poprzednia część gdzie narratorką była Pani ale znacznie odbiega od poziomu pierwszych trzech części gdzie wydarzenia opisywał Konował.
"Byliby doskonali, lecz wad im zabrakło" - Jan Twardowski
Awatar użytkownika
Domino_Jachas
Pisarczyk

Postautor: Rusłan » 10 maja 2012, 23:46 - czw

W sierpniu Rebis planuje wznowienie "Imperium Grozy" Cooka w wydaniu omnibusowym i formacie jak CK. Wiedziałem o tym od pewnego czasu z korespondencji mailowej ale dopiero teraz plany zostały sprecyzowane. Polecam wszystkim, którzy nie czytali, zwłaszcza, że na zachodzie zostało wydane długo oczekiwane (ok 20 lat) zakończenie serii. Zresztą to była motywacja Rebisu do wznowienia i w końcu będzie można poznać finał historii :)
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: Danoo » 11 maja 2012, 23:46 - pt

Rusłan pisze:W sierpniu Rebis planuje wznowienie "Imperium Grozy" Cooka w wydaniu omnibusowym i formacie jak CK. Wiedziałem o tym od pewnego czasu z korespondencji mailowej ale dopiero teraz plany zostały sprecyzowane. Polecam wszystkim, którzy nie czytali, zwłaszcza, że na zachodzie zostało wydane długo oczekiwane (ok 20 lat) zakończenie serii. Zresztą to była motywacja Rebisu do wznowienia i w końcu będzie można poznać finał historii :)

Witam cię Rusłan!

Mam do ciebie pytanie odnośnie tego wydania bo na pewno jesteś zaznajomiony z tym cyklem. Strasznie czekałem na wznowienie tego cyklu bo swego czasu mnie do niego zachęciłeś.

W katalogu Rebisu na rok 2012 jest informacja że w tomie Okrutny wiatr, będą zawarte trzy pierwsze powieści cyklu (Zapada cień wszystkich nocy,Październikowe dziecko, Zgromadziła się ciemność wszelka)
W tomie drugim Forteca w cieniu, a w nim dwa prequele
(Ogień w jego dłoniach, Nie będzie litości)

a co z Dojrzewa wschodni wiatr występujacy w poprzednim wydaniu jako tom 6 i Nadciąga zły los wydany jako tom 7 ? ?

bo ostatni tom to opowiadania
Imperium nieznające porażki, zbiór
opowiadań (The Nights of Deadful Silence, Ghost
Stalk, Quiet Sea, Castle of Tears, Call for the
Dead, Soldier of an Empire Unacquainted With
Defeat, Filed Teeth, Severed Heads)

No właśnie ci z tym 6 i 7 tomem? Czy to wydanie będzie niekompletne? czy są one jakoś powiązane chronologicznie i potrzebne do odbioru całości cyklu.

Byłbym ci wdzięczny za jakieś informacje.
Awatar użytkownika
Danoo
Czytacz

Postautor: Rusłan » 11 maja 2012, 23:46 - pt

Witam Danoo :)

a co z Dojrzewa wschodni wiatr występujacy w poprzednim wydaniu jako tom 6 i Nadciąga zły los wydany jako tom 7 ? ?

Jest jeszcze ostatnia część - "A Path to the Coldness of Heart" wydana na początku roku na zachodzie. Nie było póki co wydania omnibusowego - wydano je w szacie graficznej pasującej do omnibusów jako "The Last Chronicle of the Dread Empire" w trzech osobnych książkach (vol. I-III) i podejrzewam, że Rebis zrobi tak samo.
Poniżej link do okładek:
http://www.nightshadebooks.com/cart.php ... tail&p=219
Trzy ostatnie książki są kontynuacją głównego wątku z tomów 1-3.
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: Janusz S. » 11 maja 2012, 23:46 - pt

Rusłan pisze:Jest jeszcze ostatnia część - "A Path to the Coldness of Heart" wydana na początku roku na zachodzie. Nie było póki co wydania omnibusowego - wydano je w szacie graficznej pasującej do omnibusów jako "The Last Chronicle of the Dread Empire" w trzech osobnych książkach (vol. I-III) i podejrzewam, że Rebis zrobi tak samo.
Poniżej link do okładek:
http://www.nightshadebooks.com/cart.php ... tail&p=219
Trzy ostatnie książki są kontynuacją głównego wątku z tomów 1-3.

Chyba jednak się zgubiłem. To omnibusowe wydanie będzie więc zawierało wszystkie tomy dotychczas wydane w PL, czy nie? I będzie to co nowego wydano na zachodzie czy nie? Nigdy nie kupiłem kompletu cyklu i może teraz bym to sobie poskładał. Poszukałbym sam, ale tutaj mam tak słabe połączenie sieciowe na weekend, że nawet nie będę próbował szukać po sieci i byłbym wdzięczny za info.
Janusz S.

Ok już wyjaśniam:
Rebis zapowiedział (jak na razie) wydanie 3 omnibusów:

1. "Okrutny wiatr" - ma zawierać pierwsze 3 części: "Zapada cień wszystkich nocy", "Październikowe dziecko", "Zgromadziła się ciemność wszelaka"
2. "Forteca w cieniu" - 2 prequele (wydane poprzednio jako tom 4 i 5) "Ogień w jego dłoniach" i "Nie będzie litości"
3. "Imperium nieznające porażki" - zbiór opowiadań (nie wydanych dotychczas w Polsce)

Pozostałe części cyklu:
"Dojrzewa wschodni wiatr" "Nadciąga zły los" (tomy 6 i 7) i nie wydana do tej pory w Polsce "Path to the Coldness of Heart" nie zostały na razie zapowiedziane przez Rebis ale zakładam, że wyjdą w takiej formie jak na zachodzie - 3 osobne książki z nową szatą graficzną. No chyba, że Rebis zdecyduje się połączyć je w jeden tom. Nie znam konkretów na temat trzech ostatnich książek - wiem tylko tyle, że mają zostać wydane w bliżej nieokreślonej przyszłości (zakładam że w 2013).
Ostatnio zmieniony 11 maja 2012, 23:46 - pt przez Rusłan, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: Janusz S. » 11 maja 2012, 23:46 - pt

Rusłan pisze:Ok już wyjaśniam:
...

Dzięki wielkie! Byłoby mi łatwiej podjąć decyzję o kupnie całości, gdyby zapowiedzieli od razu wszystkie tomy. Bo oczywiście te dwa, których nie mam, to są właśnie te, których nie zapowiedziano... scheisse.
Janusz S.

Ja jestem dobrej myśli bo mam wszystkie stare tomy i przymierzałem się do zakupu wersji angielskiej ostatniego ale na razie się wstrzymam. Zapowiedziane omnibusy na pewno zakupię bo okładki prezentują się mega kozacko a i chętnie przeczytam wszystko jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Rusłan dzięki serdeczne za informację!

Co do okładek trzech ostatnich części masz rację są rewelacyjne. Jak dla mnie mogą je wydać osobno. Jestem totalnym estetą i bibliofilem i biore je w ciemno jeżeli wyjdą.

Dziękuje co za olśnienie mnie co do cyklu. Genetalnie nic tak nie wkurza mnie osobiście jak niedokończony cykl na półce. Swoją drogą Rebis robi super robotę ze wznawianiem starych cykli. Jakoś osobiscie jakimś cudem przeoczyłem Imperiu grozy, a po przeczytaniu Czarnej Kompani i Twoich wcześniejszych sugestiach na forum co do Imperum grozy czychałem na jakieś wznowienie. Czasami cierpliwość popłaca jak w przypadku cyklu Pamieć, Smutek i Cierń Tada Williamsa.

Jestem ci wdzieczny za odpowiedz.

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Danoo
Czytacz

Mam pytanie do osób które czytają cykl Delegatury Nocy. Jakie sa wasze odczucia, czy warto i jak to sie na w porównaniu do Imperium Grozy i Czarnej kompani?

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestje bo waham się z kupnem.
Awatar użytkownika
Danoo
Czytacz

Postautor: Zeb » 11 maja 2012, 23:46 - pt

Kupiłem pierwszy tom, zacząłem czytać, odłożyłem na półkę. Staram się nie pamiętać na którą. Nie kupiłem i nie zamierzam kupować kolejnych.
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Zeb pisze:Kupiłem pierwszy tom, zacząłem czytać, odłożyłem na półkę. Staram się nie pamiętać na którą. Nie kupiłem i nie zamierzam kupować kolejnych.

Dzięki za opinię Zeb. Śledze Twoje opinie na forum i bardzo je cenie. Poczekam jeszcze na jakieś sugestie innych forumowiczów dla porównania Twojej tezy.
Awatar użytkownika
Danoo
Czytacz

Postautor: grubshy » 11 maja 2012, 23:46 - pt

Ja zatrzymalem sie w polowie 2. tomu 'Imperium grozy' i dobrnalem tak daleko, chyba tylko ze wzgledu na to, ze bylem swiezo po 'Czarnej Kompanii'.
'Delegatury' nawet nie ruszalem.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

grubshy pisze:Ja zatrzymalem sie w polowie 2. tomu 'Imperium grozy' i dobrnalem tak daleko, chyba tylko ze wzgledu na to, ze bylem swiezo po 'Czarnej Kompanii'.
'Delegatury' nawet nie ruszalem.

Dzieki grugshy! Widzę,że lista "fanów" się powiększa. Czyli jak to mówią "Cook, Cookowi nierówny". Mam nadzieję, że Imperium Grozy mnie nie zawiedze bo Czarna Kompania przypadła mi do gustu.
Awatar użytkownika
Danoo
Czytacz

Połowa pierwszego tomu może być trudna do przebrnięcia, później jest już tylko lepiej - końcówka "Październikowego dziecka" wymiata a dwa prequele opowiadające historię El Murida i Harouna to w mojej opinii najlepsze książki w serii (klimatem są mocno zbliżone do historii Filara z "PLiO" Grzędowicza). Fajne w IG jest to, że w kolejnych tomach poznajemy wydarzenia z poprzednich z zupełnie innej perspektywy i nigdy do końca nie wiadomo kto stoi za całym zamieszaniem. Ja po ukończeniu IG przesiadłem się na "Czarną kompanię" i liczyłem na jeszcze wyższy poziom, bo to podobno najlepsze dzieło Cooka i się zawiodłem. "Kompania" wypadła w mojej opinii o wiele słabiej niż "Imperium". Jeżeli chodzi o "Delegatury" to zacząłem pierwszy tom i ugrzęzłem - czyta się to dość ciężko, bo niewiele się dzieje a większość miejsca zajmują opisy układów polityczno-religijnych panujących w opisywanym świecie. Do serii na pewno wrócę ale chyba już po wydaniu trzeciej części.
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólnie o autorach