Ian Cameron Esslemont

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Ian Cameron Esslemont

Postautor: Typical_troll » 27 lutego 2016, 23:46 - sob

Po zaledwie dwóch dniach skończyłem najnowszą książkę Esslemonta. Zdecydowanie mogła być grubsza. W odróżnieniu od poprzednich książek ICE'a nie ma tutaj wielu wątków mozolnie zmierzających ku sobie by połączyć się w ostatnich rozdziałach. Jest kilkoro narratorów (Dorin czyli przyszły Tancerz, znany z PKG czarodziej Jedwab, Siostra Zimnych Nocy vel Nightchill oraz Iko czyli przyszła Blask), wszyscy jednak znajdują się w Li Heng w czasie wojny z wojskami Itko Kan. Zwarta i jednorodna struktura książki była miłą odmianą po poprzednich książkach ICE'a.
Najkrócej rzecz ujmując książka opisuje trudne początki współpracy przyszłych bogów groty Cienia. Co ciekawe, została ona w znacznej mierze zaaranżowana przez jednego z pradawnych bogów oraz pewnego bardzo znanego Jaghuta. W treści zawarte jest też sporo dodatkowych informacji odnośnie świata MKP i wcześniejszych losów postaci znanych nam z książek Esslemonta i Eriksona (choćby Dassema Ultora, niektórych magów z Czerwonej Gwardii). Są też wątki, które na pierwszy rzut oka są sprzeczne z historiami z wcześniej wydanych książek (historia Ryllandarasa i Liss), ale do tego już się przyzwyczaiłem.
Ogólnie rzecz biorąc jest to fajne przygodowe fantasy. Wydaje mi się, że autor włożył sporo wysiłku, by książka była przystępniejszą od MKP.

Wiem, że to beznadzieja sprawa, ale gdyby MAG kiedykolwiek wrócił do wydawania ICE'a, można by spróbować zacząć właśnie od tej powieści.
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Shedao Shai » 07 lipca 2016, 23:46 - czw

Esslemont ostatnio udzielił wywiadu, w którym poinformował że drugi tom trylogii Path to Ascendancy ma roboczy tytuł "Deadhouse Landing", oraz że wstępnie jest planowany na sierpień 2017. Ma się w niej pojawić sporo postaci z przyszłej Starej Gwardii.
First In, Last Out
Shedao Shai
Pisarczyk

Postautor: Typical_troll » 21 lutego 2017, 23:46 - wt

Opis Deadhouse landing (premiera 10-08-2017):
After the disappointments of Li Heng, Dancer and Kellanved wash up on a small insignificant island named Malaz. Immediately, of course, Kellanved plans to take it over. To do so they join forces with a small band of Napans who have fled a civil war on their own home island. The plan, however, soon goes awry as Kellanved develops a strange and dangerous fascination for a mysterious ancient structure found on the island. The chaos in the region extends to the metaphysical planes also as a young priest of D'rek starts to question the rot at the heart of the worship of the god of decay. And back in Li Heng, Dassem, now the proclaimed Sword of Hood, finds himself being blamed for a plague which leads him to a crisis of faith - and searching for answers. During all this, war with the neighbouring island of Nap threatens, recruited allies wonder at Kellanved's sanity, and powerful entities take more of an interest in the little mage from Dal Hon. Dancer faces a hard choice: should he give up on his partnership? Especially when the fellow's obsession with shadows and ancient artefacts brings the both of them alarmingly close to death and destruction. After all, who in his right mind would actually wish to enter an Elder mystery known to everyone as the "Deadhouse"?

A w PL dalej nic :cry:
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Typical_troll » 08 marca 2017, 23:46 - śr

Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Typical_troll » 18 czerwca 2017, 23:46 - ndz

Premiera przesunięta na listopad. :evil:
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Himura » 19 czerwca 2017, 23:46 - pn

Miałem zamawiać pierwszą cześć trylogii po angielsku, ale że jako MAG zamierza jednak w końcu "ruszyć" z Esslemont-em to na razie się wstrzymałem.
Mam tylko nadzieję, iż (wbrew obecnej tendencji) zostaną oryginalne okładki.
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Poprzednia

Wróć do Ogólnie o autorach